2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A változások minden szervezet életében kritikusak. Igen ritka, zökkenőmentes legyen egy átállás, új módszer bevezetése, ám ha átgondolt stratégia mentén vezetjük be az újdonságokat csökkenthető a szervezeti ellenállás. Így a dolgozók, a menedzsment és végső soron a tulajdonosok is jól járnak.

1. Határozzuk meg azokat az értékeket és meggyőződéseket, amelyek alátámasztják a jelenlegi szervezeti kultúrát. Milyen hatásokat váltanak ki az ellenőrzési és a felügyeleti szervek, a hatékonyság mérésére szolgáló módszerek, valamint az uralkodó vezetési stílus.

2. Jelöljük ki a változási folyamatért felelős személyt, aki majd megalakítja a megfelelő munkacsoportot a változtatások módszertanának meghatározásához. Itt csak olyan személy jöhet szóba, akire hallgatnak a munkatársak és aki maga is igényli a változtatást.

3. A változás időbeli menetrendjének megtervezése és a vállalatra gyakorolt hatásainak tanulmányozása. Szükséges, hogy az emberek igényeljék a változtatást.

4. Meg kell határozni a változások mértékét a piacok és az ügyfelek, a termékek és a szolgáltatások, a vállalati folyamatok, az emberi erőforrás irányítása, a díjazási rendszer, a szervezet, a munkakapcsolatok és a technológiák vonatkozásában egyaránt.

5. A változások részletes terve a következőket tartalmazza: amit a vállalat el akar érni (vízió); a változtatások terjedelme; az egyes tevékenységek időbeli ütemezése; a változtatások által leginkább érintett, illetve az azokban kulcsszerepet játszó személyek megnevezése; költség- és kommunikációs terv készítése; oktatási és továbbképzési igények; szervezeti kapcsolatok.

6. A vezetőség erős és gyenge oldalainak felmérése, hogy az elkötelezettség találkozzék a kompetenciával.

7. A potenciális akadályok és más korlátozó tényezők meghatározása, ilyenek például a jelenlegi ipari gyakorlat, a változásokkal szembeni rezisztencia, tanulási hajlam.

8. Minden érintett személy részletes eligazítása (mit, miért, hogyan, ki, hol és mikor). Senkiben ne maradjon kétség, és mindenki ismerje meg a saját feladatát. Ne hagyjunk teret a találgatásoknak és a rémhíreknek.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!