2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A változások minden szervezet életében kritikusak. Igen ritka, zökkenőmentes legyen egy átállás, új módszer bevezetése, ám ha átgondolt stratégia mentén vezetjük be az újdonságokat csökkenthető a szervezeti ellenállás. Így a dolgozók, a menedzsment és végső soron a tulajdonosok is jól járnak.

1. Határozzuk meg azokat az értékeket és meggyőződéseket, amelyek alátámasztják a jelenlegi szervezeti kultúrát. Milyen hatásokat váltanak ki az ellenőrzési és a felügyeleti szervek, a hatékonyság mérésére szolgáló módszerek, valamint az uralkodó vezetési stílus.

2. Jelöljük ki a változási folyamatért felelős személyt, aki majd megalakítja a megfelelő munkacsoportot a változtatások módszertanának meghatározásához. Itt csak olyan személy jöhet szóba, akire hallgatnak a munkatársak és aki maga is igényli a változtatást.

3. A változás időbeli menetrendjének megtervezése és a vállalatra gyakorolt hatásainak tanulmányozása. Szükséges, hogy az emberek igényeljék a változtatást.

4. Meg kell határozni a változások mértékét a piacok és az ügyfelek, a termékek és a szolgáltatások, a vállalati folyamatok, az emberi erőforrás irányítása, a díjazási rendszer, a szervezet, a munkakapcsolatok és a technológiák vonatkozásában egyaránt.

5. A változások részletes terve a következőket tartalmazza: amit a vállalat el akar érni (vízió); a változtatások terjedelme; az egyes tevékenységek időbeli ütemezése; a változtatások által leginkább érintett, illetve az azokban kulcsszerepet játszó személyek megnevezése; költség- és kommunikációs terv készítése; oktatási és továbbképzési igények; szervezeti kapcsolatok.

6. A vezetőség erős és gyenge oldalainak felmérése, hogy az elkötelezettség találkozzék a kompetenciával.

7. A potenciális akadályok és más korlátozó tényezők meghatározása, ilyenek például a jelenlegi ipari gyakorlat, a változásokkal szembeni rezisztencia, tanulási hajlam.

8. Minden érintett személy részletes eligazítása (mit, miért, hogyan, ki, hol és mikor). Senkiben ne maradjon kétség, és mindenki ismerje meg a saját feladatát. Ne hagyjunk teret a találgatásoknak és a rémhíreknek.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!