3p

Bankcsoportja 9 százalékkal magasabb, 26,3 milliárd forintos adózott nyereséget ért el 2019 első hat hónapjában, mint a tavalyi hasonló időszakban. Még ennél is jobban, 19 százalékkal, 2,7 milliárdra gyarapította profitját a K&H biztosítója.

A belga tulajdonú hitelintézet 250 milliárd forint hitelt helyezett ki 2019 első felében. A K&H vállalati hitelezése 10 százalékkal nőtt az első félévben, ami elmarad a bankszektor 16 százalékos átlagától. Nem úgy, mint a lakossági kihelyezései: jelzáloghitelekből 20, míg a személyi kölcsönökből 44 százalékkal többet nyújtott, mint az előző év azonos időszakában, míg az átlagos bankszektori emelkedés 13, illetve 29 százalékos volt.

Hitelállománya jobban nőtt, mint a betétállománya
Hitelállománya jobban nőtt, mint a betétállománya

Az év elejétől elérhető NHP Fixből a K&H 21,5 milliárd forintnyit helyezett ki. Emellett 1650 új társasházi lakást finanszírozott, megújuló energiaforrásokat pedig több mint 17 milliárd forint értékben. Összességében hitelállományát a bank jobban tudta növelni, mint a betétit, ennek köszönhetően a hitel-betét arány tovább, 65 százalékra javult, ami azért kedvező, mert ez a mutató a mérethatékonyság egyik fontos mércéje.

Már a második félévhez tartozik, de jelentősége miatt mindenképpen megemlítendő, hogy a K&H 29 milliárd forint értékű babaváró hitelre szóló kérelmet fogadott be a program július 1-jei elindításától augusztus 31-éig. Ez 3 ezer darab hitelkérelmet jelent, ami azt jelenti, hogy az ügyfelek a maximális, 10 milliós összeget célozták meg. A babaváró hitelből egyébként több jött össze, mint a személyi kölcsönökből és a jelzáloghitelekből. A babaváró hitel iránti igények elsősorban a jelzáloghitelek iránti keresletet vetik vissza, mivel a legtöbb ügyfél az államilag támogatott forráslehetőséget alapvetően ingatlanvásárlásra használja fel.

A K&H-nál elhelyezett lakossági megtakarítások 6 százalékkal nőttek, szemben a piac 4 százalékos bővülési arányával. A Magyar Állampapír (MÁP) Pluszból augusztus végéig 100 milliárd forintot értékesített a K&H. Tapasztalataik szerint az ellenértékek 40 százalékát más állampapírok értékesítéséből, ugyancsak 40 százalék egyéb megtakarításokból csoportosították át, 20 százaléka viszont friss pénz.

A belga tulajdonú hitelintézet továbbra is nagy hangsúlyt helyez a digitális szolgáltatásokra. David Mouscheron elnök-vezérigazgató szerint egyre több K&H-ügyfél preferálja a mobilbankot. Mindenekelőtt annak köszönhetően, hogy néhány hete bevezették a személyi kölcsönök teljes online igénylését, amelynek keretében a kérelmező akár 5 perc alatt megkaphatja a kölcsönt. Eddig több mint 600 millió forint értékű személyi kölcsönre érkezett igény online.

Nagybank hozzájárult a K&H biztosító jelentős idei eredménynövekedéséhez, hogy miközben bevételei az első félévben 13 százalékkal nőttek, addig a költségei csak 5 százalékkal. A nem-üzletág díjbevétele 26,9 milliárd forintot tett ki, ez 32 százalékkal volt magasabb az előző év azonos időszakáénál, ami elsősorban a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítási adó bevezetéséből (ami összevonás eredménye, az ügyfeleknek nem jelentett teheremelkedést), valamint a casco és a kkv-üzletág dinamikus növekedéséből fakad. Az élet-üzletágon belül a rendszeres, biztosítási egységhez kötött (unit-linked) termékek – beleértve a nyugdíjbiztosítást – értékesítése 44, a tisztán kockázati termékeké 23 százalékkal nőtt éves alapon.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!