1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Cseh kézből.

A magyar-francia CHP Energia Zrt. vette meg a Budapesti Erőmű Zrt.-t a cseh EP Energy csoport tulajdonában álló EPH-tól 2020. december 1-jén, írja a Magyar Nemzet. A Budapesti Erőmű 1997-ig a magyar állam tulajdonában állt, onnan privatizációval a finn-japán Fortum-Tomen konzorciumé lett, tőlük 2001-ben a francia EDF vásárolta meg, a csehekhez pedig 2015-ben került.

A Budapesti Erőmű üzemelteti a Kelenföldi Erőműt, a Kispesti Erőműt és az Újpesti Erőműt, és Budapest távhőigényének közel hatvan százalékát termeli meg, mintegy 144 ezer háztartásban élő közel félmillió lakost szolgál ki. 396 megawatt beépített villamos-energia kapacitása révén előállított áram országos piaci részesedése meghaladja a három százalékot. A Budapesti Erőmű Zrt. 2019-ben 60,2 milliárd forintos árbevételt ért el és 220 főt foglalkoztat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!