3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A 2021-ben nyolcadszorra átadott Klasszis díjak közül az Aegon Alapkezelő hármat is elnyert, és két fődíj is náluk landolt. Szűcs Zoltán portfóliómenedzser, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere 2021 díj nyertese értékelte az elmúlt évet és az idei kilátásokat.

A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb vagyonkezelő szakembereinek. A győztes alapokat, portfóliómenedzsereket egy online díjátadó keretében adták át; a 2020-as év eredményeiről és a 2021-es kilátásokról az alapkezelők szakembereit kérdezték.

Az Aegon Alapkezelő három első helyezést szerzett meg az egyes kategóriákban

  • Privátbankár.hu Klasszis – A Legjobb Hosszú Kötvény Alap 2021: AEGON Lengyel Kötvény Alap A sorozat
  • Privátbankár.hu Klasszis – A Legjobb Szabad Kötvény Alap 2021: Aegon Feltörekvő Európa Kötvény Alap A sorozat
  • Privátbankár.hu Klasszis – Az Év Legjobb Abszolút hozamú Nem Származtatott  Alapja 2021: Aegon MoneyMaxx E

Az Aegon Alapkezelő emellett a szakmai és közönségszavazatok alapján elnyerte a Privátbankár.hu Klasszis - Az Év Alapkezelője 2021 címet is, emellett Szűcs Zoltán lett Az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere.

Szűcs Zoltán helyzetértékelésében elmondta: nem csak az életünk változott meg extrém módon 2020-ban, a tőkepiacokon is extrém történéseket láttunk: február-márciusban korábban nem látott tempóban zuhantak az árfolyamok, de a helyreállás is példátlan sebességgel történt: augusztusra 20-35 százalékos esést tudtak ledolgozni a tőkepiaci indexek. Ebben a visszapattanásban nagyon fontos szerepe volt a költségvetési és jegybanki politikáknak is - jó időben és nagy mértékben avatkoztak be a folyamatokba.

A támogató intézkedések hatása egyelőre csak mérsékelten gyűrűzött be a reálgazdaságba, a pénzek nagy része a tőkepiacokon landolt: az amerikai gazdaság például 2020-ban 3,5 százalékkal esett vissza, miközben az amerikai részvényindex 18,5 százalékkal zárt feljebb. Szűcs Zoltán kiemelte:  a korábbi válságok idején még arról ment a vita, hogy mekkora költségvetési hiányokat engedhetnek meg maguknak az egyes gazdaságok annak érdekében, hogy a válság hatásait csökkentsék – 2020-ban viszont már sokkal inkább az volt a kérdés, hogy elég nagy költségvetési lazítást hajtanak-e végre az államok. Ebben a monetáris finanszírozásnak is kulcsszerepe van – ami korábban tabu volt, az 2020-ban megdőlt; ez a következő évek tőkepiaci folyamatait is meghatározhatja.

2021-gyel kapcsolatban az a nagy kérdés, hogy a gazdasági aktivitás vissza tud-e térni a Covid előtti szintekhez. A tőkepiacokon esetenként teljesen eltérő árazásokat láthattunk: az év elején teljesen mást árazott a kötvénypiac és mást a részvénypiac egyes szegmensei. Az is kulcskérdés lesz, hogy a biztosan bekövetkező gazdasági növekedés mellett milyen inflációt fogunk látni.

Az Aegon Alapkezelő munkatársai szerint a globláis gazdaság az üzleti ciklusnak olyan szakaszában van, ami még mindig kedvez a kockázatos eszközöknek – a cégek emelkedő bevételeket látnak majd, a profitmarzsok továbbra is kétszámjegyűek lesznek.

A Szűcs Zoltánnal készült interjú:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!