3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A gyenge kínai statisztikát felülírhatta a ma hajnalig tartó 9 órás Ecofin-ülés, ahol döntöttek többek között a korábban már Spanyolországnak ítélt 100 milliárd eurós bankmentő csomag első részletének gyors utalásáról. Ma a 287-290 közötti kereskedési sáv tűnik a legvalószínűbbnek, főleg, ha tartja magát az EUR/USD az 1,23 körüli szintnél - olvasható a Commerzbank keddi elemzésében.

EUR/HUF (286,50 – 290,00): Kína kevesebb behozatalról, és több kivitelről számolt be júniusra nézve. A májusi számokhoz képest a kínai kereskedelem mindkét iránya zsugorodást mutat, de az import esetében a visszaesés mértéke jelentősnek mondható, 12,7 százalékos bővülés után 6,3 százalékosra csökkent a behozatal. Mindez nem tesz jót a kereskedői hangulatnak, mivel ez egyre növeli annak az esélyét, hogy globálisan tovább zsugorodhat a gazdasági növekedés. Mindezek ellenére enyhe erősödéssel kezdi a forint a mai napot, 288,80-ról 288,00 felé vette a kereskedés az irányt. A gyenge kínai statisztikát felülírhatta a ma hajnalig tartó 9 órás Ecofin-ülés, ahol döntöttek többek között a korábban már Spanyolországnak ítélt 100 milliárd eurós bankmentő csomag első részletének gyors utalásáról. Ma a 287-290 közötti kereskedési sáv tűnik a legvalószínűbbnek, főleg, ha tartja magát az EUR/USD az 1,23 körüli szintnél.

EUR/USD (1,2240 – 1,2340): A ma hajnalig tartó EcoFin ülésen nem érvényesült a német törekvés, hogy Wolfgang Schäuble lehessen az új elnöke az eurozóna pénzügyminisztereinek, így maradt a 7 éve elnöklő Jean-Claude Juncker a pozícióban. A miniszterek Spanyolországnak mentességet adtak a túlzott deficit csökkentésére 2014-ig. Az ibériaiak ezen kívül megkapják a bankmentő csomag első 30 milliárdos részét, amit az ESM nevezetű alapból fognak finanszírozni. 10 nap múlva ismét lesz Ecofin-ülés, a fennmaradó pénzt a hispán bankok erősítésére majd ezen a konferencián fogják eldönteni. A spanyolokon kívül szó volt még a szlovénekről, akiknek a gondjait nem látták olyan égetőnek, hogy mentőcsomagot kapjanak, ugyanakkor Ciprust várhatóan ki kell segíteni, Írország pedig lehetőséget kapott, hogy a mentőcsomagjából az ír bankokat tőkével lássa el (spanyol mintára). A bejelentett döntések mindegyike ismert volt, semmi meglepetést nem tartogattak. A nagy kérdésekben pedig semmitmondó volt az Ecofin értekezlet, nem léptek előre a közös költségvetés, az adósságválság leküzdésére tett erőfeszítések tekintetében. Az euróba vetett piaci bizalom ettől bizony nem fog helyreállni. Így az EUR/USD árfolyamában nem számíthatunk fordulatra, a kurzus 1,23 körül stagnál, míg a dollár / forint kereszt 234 környékén jár.

CHF/HUF (238,50 – 242,00): A tegnapi 241-es csúcs után 239,50 alá férkőzött a CHF/HUF árfolyama, miközben az EUR/CHF árfolyam 1,2010-nél oldalazik szokásához híven.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!