3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az IMF szerződés körüli bizonytalan állapot nemcsak a hazai deviza árfolyamában látszik meg azzal, hogy 3 hetes csúcsra került, hanem a CDS-felárunk is 554 bázisponttal, 6 hetes lokális csúcsra ért. A 10 éves hazai kötvény hozama utoljára január harmadik hetében járt a jelenlegi szinteken, kilenc százalék felett - olvasható a Commerzbank pénteki devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (293,50 – 297,00): Kilépett tegnap a forint a korábban már többször említett 288,50 – 295 közötti sávból, egészen 297-ig gyengült, majd onnan korrigált, de a mai nap így is a 295 feletti szintekről indul. A romló globális befektetői hangulat kockázatkerülésre sarkalta a kereskedőket, és ahogy ez mostanában lenni szokott, a forint vesztett az értékéből leginkább a térségbeli devizák közül. Az egyéves DKJ-aukción tapasztalt gyér érdeklődés 293,50-ről 294,70-ig emelte az árfolyamot, majd főként a spanyol gazdasággal kapcsolatos aggodalmak fokozták rossz hangulatot, így sikerült egészen 297-ig menetelnie a forintnak. Az IMF szerződés körüli bizonytalan állapot (és persze a pesszimistább nemzetközi hangulat) nemcsak a hazai deviza árfolyamában látszik meg azzal, hogy 3 hetes csúcsra került, hanem a CDS-felárunk is 554 bázisponttal, 6 hetes lokális csúcsra ért. A 10 éves hazai kötvény hozama utoljára január harmadik hetében járt a jelenlegi szinteken, kilenc százalék felett. Könnyen lehet, hogy új, magasabb szinten lévő sáv fog kialakulni az EUR/HUF esetében, várhatóan a 293-298 közötti tartományban állapodhat meg a következő napokban a kurzus, hacsak nem jön hirtelen áttörés IMF-ügyben.

EUR/USD (1,3260– 1,3380): A mai dániai EU csúcstalálkozón akár az OECD által korábban meghatározott 1000 milliárd eurós összeg is összejöhet a „tűzfalra”, főleg akkor, ha az IMF is csatlakozna az alapok feltőkésítéséhez. A körvonalazódó pénzügyi védőháló sokat segíthet az eurónak - stabilizálhatja az EUR/USD árfolyamát, a kurzus a későbbiekben kevésbé lenne volatilis. Akármekkora is lesz a tűzfal összege, Európa fundamentális gondjai ettől még nem fognak megoldódni, a recesszió a 2012-es évre még mindig esélyes. Komoly gond a munkanélküliség, főleg Spanyolországban, ahol folytatódik az általános munkabeszüntetés a tervezett munkaerőpiaci reformok bevezetése miatt. Az EUR/USD árfolyama 1,3250 – 1,3450 közé várható a következő néhány hétre. Komolyabb euró gyengülésre egyre kevésbé lehet számítani, az amerikai QE3-as program növekvő esélye, illetve a mentőalapok által nyújtott viszonylagos biztonság miatt.

CHF/HUF (243,50 – 246,50): A EURCHF árfolyama továbbra is az 1,2060-as szint körül volt/van, így a CHFHUF keresztárfolyamát - a megszokott módon - a forint euróval szembeni teljesítménye alakítja. A CHF/HUF árfolyama ma délelőtt 245 körül alakult.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!