Az amerikai foglalkoztatottsági adat augusztusban gyenge, a felülvizsgált júliusi pedig nagyon gyenge lett, így csökkent az esélye annak, hogy a Fed mérsékelje QE3 programját. Ez pedig jót tett a világ pénz- és tőkepiacain a kockázatvállalásnak, így csökkentek a kötvényhozamok és gyengült a dollár is. Ennek a folyamatnak az oldalvízén az addig 300,5 és 301 között mozgó forint a 300-as szint alá süllyedt. Igaz, hogy azóta a Szíria körüli diplomáciai csatározásoknak köszönhetően némileg visszakorrigált, de a mostani 300-as euró még így is félszázaléknál nagyobb javulás. Este hét órakor egy dollárért 228, egy frankért 242, 8, míg egy fontért 356,2 forintot kell adni.
A pesti tőzsdén, ellentétben Európa vezető indexeivel, a lejtmenet volt a meghatározó köszönhetően Orbán Viktor reggeli harcias kijelentéseinek. A bankoknak adott ultimátum után az OTP 1,76, az FHB pedig közel egy százalékkal esett. Előbbi 4185, utóbbi 311 forintra, amely a valaha volt legalacsonyabb zárértéknek felel meg. Nem tett jót a rezsicsökkentések újabb köre sem a Telekomnak (-1%), sem a Mol-nak (-0,56%). A gyógyszergyártók közül az Egis a tegnapi nagyobb esés után újabb félszázalékos veszteséget kényszerült elkönyvelni, míg a Richter – egyedüli blue chipként - 0,4 százalékkal erősödött.
Az állampapírok másodpiacának referenciahozamai érdemben nem tudták lereagálni a gyenge amerikai adatot, így – hacsak hétvégén nem történik valami negatív esemény, pl Szíriával kapcsolatban – hétfőn valószínűleg hozamcsökkenést láthatunk majd.
mfor.hu