3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben elkezdődtek az egyeztetések a IMF-fel, továbbra sem lehet tudni, hogy a kormány hajlandó lesz-e azokra a kompromisszumokra, amelyet a hitelért cserében a nemzetközi szervezet és az EU elvár. Így a megbeszélésekről napvilágot látó, illetve kiszivárgó információk hatására mozoghat a következő napokban a forint, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (313,00 – 316,50): Az IMF szerződés körül felgyorsultak az események, már tegnap megkezdődtek a puhatolózó tárgyalások. A Fellegi – Karvalits - Pleschinger trió egész hétre be van táblázva, szinte minden nap lesz egyeztetés a héten, a legfontosabb tárgyalás az IMF-el a csütörtöki lehet, akkor fogadja Christine Lagarde Fellegiéket. Nem lesz könnyű dolga a tárgyalóbizottságnak, ha meg akar egyezni a Nemzetközi Valutaalappal, de még ennél is nehezebb lesz zöld ágra vergődni az EU-val. Tegnap Olli Rehn, az Európai Bizottság pénzügyi vezetője is megszólalt a készenléti védőhálóval kapcsolatban. Rehn úr leszögezte: a tárgyalásnak előfeltétele, hogy biztosítva legyen a magyar jegybanki függetlenség, így amíg nincs ezen a téren előrelépés, addig ugyan hajlandó asztalhoz ülni a magyar bizottsággal, de a hitelről nem eshet szó. Eddig tehát féloldalas a helyzet, a jelen állapot szerint az IMF-nél könnyebben juthatunk dűlőre, az EU-nál kevésbé. Amíg az IMF szerződés körül zajlanak az események, addig Kína gazdasága lassulást mutat, a decemberi importjuk több mint 10 százalékkal esett vissza a novemberi számokhoz képest. Mindezek ellenére a forint 315 környékén tudja tartani magát, várhatóan a 313-317-es sávban maradhat az EUR/HUF árfolyama ezen a héten.
 

EUR/USD (1,2700 – 1,2820): Folytatódnak a véget nem érő egyeztetések, tárgyalások az eurozónában. Sarkozy és Merkel márciusra ígéri a fiskális unió létrejöttét, így az egyes tagországok költségvetési politikáját egy EU felügyelet venné bizonyos mértékig az ellenőrzése alá. Szó volt továbbá a görög adósságválságról, itt a régóta szokásos megállapítással találkoztunk: fel kell gyorsítani a görög állam és a magánbefektetők közötti megegyezést az adósságleírás kulcsát illetően, míg a görög államnak hatékonyabban kell a reformokat véghezvinni. Elvekről sok szó esett ismét, de konkrét, gyakorlatban is megvalósítható kijelentés nem hangzott el. Így nem meglepő, hogy az EUR/USD árfolyama nem talál magára, továbbra is 1,27 körül, némileg felette vergődik. Ma 10 órakor féléves görög kincstárjegy aukciót tartanak 1,25 milliárd euró értékben, ennek a sikeressége rányomhatja a bélyegét a délelőtti kereskedésre.

CHF/HUF (258,75 – 261,50): Csere történt az SNB élén, Philipp Hildebrand ellentmondva a korábbi álláspontjának mégis engedett a nyomásnak és lemondott, miután a felesége gyanúba keveredett egy konverziós devizaügylettel. Ideiglenesen Thomas Jordan veszi át a vezető tisztséget, de ez várhatóan nem fogja befolyásolni az SNB politikáját, az 1,20-as EUR/CHF árfolyamküszöb nagy valószínűséggel megmarad. A CHF/HUF árfolyama 260-nál jár, kissé magasabban, mint tegnap reggel.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!