A gyorsjelentésekkel tarkított héten továbbra is tartja dobogós helyét a magyar vezető részvénypiaci index. A BUX a világ elsődleges részvényindexei között az év elejétől mért hozam alapján az előkelő harmadik helyet szerezte meg. Csak a kolumbiai és az egyiptomi mutatók előzik meg. Két hét csökkenés után sikerült újra heti emelkedést összehozni a BUX indexnek, amely így újra a 200 hetes mozgóátlag (19320) fölé került. Sajnos az előző héti erős forgalom után az érdeklődés megint lecsökkent a két héttel ezelőtti éves mélypont szintjére. A további előmenetel szempontjából támasz immár a 19000-es szintek adhatnak, míg cél lenne az idei éves csúcszáró (19665) szintek fölött befejezni a kereskedést március 2-án.
A MOL csalódást keltő
negyedik negyedéves eredményeket publikált (egyszeri tételek miatt), de éves szinten így is jó számokat hozott. A cég a konzervatív pénzügyi pozíció fenntartását célozza meg. A részvény immár harmadik hete egyre alacsonyabb mélypontokat alakít ki. Egyelőre a 19000 forintos szinteknek sikerült megállítaniuk a csökkenést, de fennáll a veszélye, hogy egy fej-váll alakzat érvényesül, ami 18000 forint alatti értékeket eredményezne. Sajnos a forgalom az év legalacsonyabbja volt heti szinten.
Az OTP, amely majd csak március 9-én jelent, sikeresen fordított két csökkenő hét után. A papír három hét után újra a 4000 forintos ellenállás fölött zárt, ami immár támaszként funkciónál, és kedvező pozitív fordulatot jelentő gyertyaalakzatot is rajzolt egyben. Cél az öt hete ellenállásként tevékenykedő 4150 forintos szint meghódítása. A forgalom itt is az év legalacsonyabbja volt.
A többi papírral ellentétben a Magyar Telekom részvényei az év legerősebb forgalma mellett újabb erős hetet zártak. A papír a 100 hetes mozgóátlagot (584) is meghaladta, amire 2010 szeptembere óta nem volt példa. Cél a 600 forint illetve a tavalyi 620 forintos csúcsok meghódítása. Támasz a mozgóátlag és az 575 forintos szint. A héten
közzétett negyedéves eredmény több fontos eredménysoron meghaladta a várakozásokat. A cég továbbra is 50 forintos osztalék kifizetésével számol. Azonban az idei évre továbbra is enyhe lemorzsolódást várnak a vezetők mint árbevétel, mind üzemi eredmény szinten.
A legnagyobb hazai gyógyszergyártó az év harmadik legalacsonyabb heti forgalma mellett ugyanott zárta a kereskedést pénteken, ahol nyitott hétfőn a 38000 forinton. Egészen addig, amíg ez a szint szignifikánsan el nem esik kedvezőnek ítélhetjük a helyzetet. Január 27-én ugyanilyen gyertyát rajzolt a részvény és erős emelkedés következett be a rákövetkezendő héten. Cél lenne a 38600 forint feletti zárás, míg nem lenne szerencsés, ha a 37400 forintos szintek elesnének.
Amerika a régi csúcsok közelében, de nem árt az óvatosság
Immár tizedik hete zár magasabban heti szinten az S&P 500-as részvényindex az elmúlt 13 hétből. Ugyan a forgalom folyamatos csökkenés némileg elvesz az örömből, de már csak az 1370-es szinteket kell leküzdeni és 2008 május végi szinteknél (1400) leszünk. Ezzel párhuzamosan a kisrészvényeket tömörítő Russell 1000 máris meghaladta tavalyi csúcsértékeit. Ennek ellenére tavaly május óta eltelt 40 hétből 37-ben inkább kivették a pénzüket a befektetők a kisrészvényeket tömörítő alapokból. Az előző héten is áramlott a pénz a belföldi részvényalapokba és így már nettó 164 millió dollár többlet alakult ki a hónapra. Legutoljára tavaly áprilisban volt, hogy pozitív pénzáramlási hónapot zártak a belföldi részvényalapok. Akkor láthattunk mi történt, pontosan akkor tetőztek a részvényindexek.
Nem csak a pénzáramlási mutató utal a voltaképpen novembertől tartó rali kifulladására. Az S&P 500-as több mint 5 százalékra eltávolodott 50 napos mozgóátlagától, ami korábban legalább átmeneti korrekciót eredményezett. A bennfentesek közül minden 8 eladóra jut csak egy vevő. Ez a szám az előző héten még 6,8 és 5 volt. Emellett a short állomány is több mint egy éve nem látott mélyponton van. Ez bármennyire is furcsa a további emelkedés nehézségére utal. Nem lesz ki veszteségeit minimalizálva mindenáron veszi majd a piacot. A Credit Suisse Félelem Indexe soha nem látott szintre emelkedett. Történelmileg az ennél alacsonyabb szintek is fordulatot eredményeztek már.
A negyedik negyedéves eredményszezon elmúltával (a jövő héten már csak 24 kevésbé piacmozgató cég jelent) az első negyedéves eredmény előrejelzésekre terelődött a figyelem. Érdekesség, hogy az eddig jelentő 410 S&P 500-as cégből eddig csak 86 cég közölt Q1-es várakozást, ami 2009 Q3 óta a legalacsonyabb érték. Tipikusan a jelentő cégek egyharmada szokott jövőbeli várakozást közölni.
mfor.hu