A Fed is felismerte, hogy az utóbbi időben ismét megszaporodtak a problémák a pénzügyi szektorban, így a további zavarok elkerülése érdekében az eredetileg szeptemberig tartó elsősegély-programot január végéig meghosszabbította a bankok számára.
A jegybanktól azok a tőzsdei cégek vehetnek fel kedvezményesen hiteleket, akik a hitelválság miatt veszteségeket szenvedtek el. Ezzel a lépéssel márciusban a Fed meg akarta akadályozni a jelzálogpiaci válság következményeinek elharapódzását. A program egyik részeként a bankok gyorssegélyt kérhetnek készpénzben a Fed-től. A csomag másik eleme, hogy a pénzintézetek megbízhatatlan hiteleiket átválthatják biztonságos államkötvényekre, ezt is meghosszabbították jövő januárig.
A Fed indoklása szerint a program kiterjesztésével az a célja, hogy a pénzügyi piacokon keletkező további zavarokat enyhítsék, csökkentsék a kockázatokat. A jegybank azt is hozzátette, hogy a befektetési házak megmentésére irányuló programot akkor fogják véglegesen visszavonni, ha már úgy látják, hogy a pénzügyi piacokon nincsenek további bizonytalanságra utaló jelek.
A befektetési bankok a Bear Stearns márciusi csődje után juthatnak a lakossági bankokhoz hasonló feltételekkel állami kölcsönhöz, mivel akkor úgy vélték, hogy további tőzsdei cégek kerülhetnek veszélybe.