Ez a koncentráltság bizonyos esetekben nagy kockázatot jelenthet, ám előnyei is vannak − mondta Orbán Gábor, az Aegon Alapkezelő kötvényportfólió-menedzsere a lapnak. Veszélyes akkor lehet, ha a magyar kötvénypiacon is bevásárló alapokból a befektetők tőkét vonnak ki, s ezeknek emiatt csökkenteniük kell befektetéseiket. A magyar piac likviditása nem tesz lehetővé hirtelen nagy volumenű eladásokat, így könnyen szétverhetik egy ilyen kényszerű eladással.
Másfelől viszont pozitívum, hogy egyetlen végbefektetőnél van a kötvények tíz százaléka, ez sokkal jobb, mintha például banki proprietary trading deskeknél vagy hedge fundoknál volna. Könnyen elképzelhető, hogy ha egy ekkora csomag például tízfelé elosztva ilyen gyorsabban mozgó befektetők kezében volna, azok egy rossz jelre, egymás eladásaitól félve, egyszerre próbálnának kimenni az ajtón, vélekedett Orbán a Napi Gazdaságnak.
A Franklin Templeton lehet a magyar kötvények titokzatos vásárlója
Több mint ezermilliárd forintnyi magyar államkötvényt halmozott fel az elmúlt fél évben a Franklin Templeton befektetési alap, ezzel valószínűleg Magyarország legnagyobb hitelezőjévé vált, értesült meg nem nevezett forrásokra hivatkozva a Napi Gazdaság.