2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nyitás után a Mol további zuhanása gyengítette a BUX-ot, az index délelőtt 0,45 százalékkal állt keddi értéke alatt.

A tegnapi szünnap után ma ismét gyengült a BUX a nemzetközi piacok tegnapi erősödésének ellenére. A nap folyamán elsősorban az olajár mozgása befolyásolhatja a piacot, a szállításbeli félelmek miatt délelőtt drágult a nyersanyag a nemzetközi piacon. A brit kiskereskedelmi forgalom alakulásáról pozitív adatok jelentek meg délelőtt, más jelentős makroadatra nem lehet számítani ma.

A BUX 20 215 ponton állt délelőtt, ez 0,45 százalékkal maradt el keddi záróértékétől. Az első órákban tapasztalt 3,2 milliárdos forgalom nem számít kiemelkedőnek. A vezető részvények közül főleg a Mol zuhanása okozta a BUX gyengülését. Az olajrészvények 1,79 százalékos gyengülés után 16 200 forinton álltak tizenegy óra előtt, de korábban 16 000 alá is benézett a Mol. Az OTP 0,7 százalékkal erősödni tudott a kereskedés első óráiban, 6950 forintba kerültek a papírok. A Magyar Telekom 0,75 százalékkal drágult a nap elején, 805 forintba kerültek a távközlési részvények.

Vegyesen kezdtek a gyógyszeripari részvények: az Egis a nyitás utáni pluszt elbukta, délelőtt 0,75 százalékkal keddi értéke alatt, 13 300 forinton állt. A Richter 1,46 százalékkal esett vissza az első néhány órában, 32 450 forintot értek a nagyobb gyógyszergyár papírjai.

Délelőtt pozitív hírek jelentek meg a brit kiskereskedelmi forgalom alakulásáról: júniushoz képest a múlt hónapban 0,8 százalékkal emelkedett a forgalom, miközben az elemzők 0,3 százalékos visszaesésre számítottak. Éves szinten 2,1 százalékkal emelkedett a kiskereskedelem forgalma, ez valamivel magasabb a várt 1,8 százaléknál, ugyanakkor kismértékben elmaradt a júniusi 2,2 százaléktól.

Makroadatok hiányában az olajár és az amerikai pénzügyi szektorból érkező hírek befolyásolhatják a kereskedést. A nyersanyag ára ma délelőtt 116,36 dolláron állt, ez 80 centtel magasabb a tegnapi árfolyamnál.

A forint kismértékben gyengült reggel a kereskedés első óráiban az euróval szemben. Délelőtt 234,19 forintba került egy euró, míg a dollárért 158,44 forintot kellett fizetni.

A vezető nyugat-európai indexek gyengültek reggel a kereskedés első óráiban: a francia CAC 40 index 1,11 százalékot bukott, a londoni FTSE 0,73 százalékot veszített, míg a DAX 0,97 százalékkal állt tegnapi értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!