3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Délutánig mínuszban volt a BUX index, majd az amerikai makroadatok és az olaj drágulása felfelé lökték a Mol-részvények árfolyamát, így a BUX is csak kismértékű eséssel zárt. A mutató 0,16 százalékkal zárt tegnapi értéke felett.

Az amerikai piacok tegnapi zuhanása után a BUX is bizonytalanul kezdett ma reggel, a kismértékű esés megmaradt délutánig. A kereskedés második felében viszont megfordult az olaj árfolyama, a korábbi esés után drágulni kezdett a nyersanyag. A tengerentúlon vegyes makroadatok jelentek meg délután, a lakásárak ismét jelentősen estek, a fogyasztói bizalom viszont pozitív meglepetést okozott.

Végül 20 282 ponton zárt a BUX index, ami 0,16 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi értékénél. A forgalom kicsivel magasabb volt, mint tegnap, de így is alig érte el a tízmilliárd forintot. A vezető részvények közül a Mol húzta felfelé a BUX-ot délután, az olajpapírok végül 1,37 százalékos drágulás után 16 700 forintot értek. Az OTP egész nap tegnapi értéke alatt állt, a délutáni felkapaszkodás ellenére is 1,02 százalékos mínusszal zárt 6900 forinton. A Magyar Telekom 0,37 százalékos esés után 811 forintba került délután.

Egész nap vegyesen mozogtak a gyógyszergyári részvények, melyek közül az Egis 1,87 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont csak a zárás előtt esett át mínuszba.

A nap első felében jelentősen visszaesett az olajár, a több mint 2 dolláros csökkenés azonban nem tartott ki sokáig. Délutánra ismét emelkedésnek indult a nyersanyag ára, a magyar tőzsdezárás után már 117,44 dollárba került egy hordó nyersanyag a világpiacon, ez 2,33 dollárral volt magasabb tegnapi árfolyamánál.

Délután vegyes makroadatok jelentek meg a tengerentúlon: a S&P és a Case Shiller lakáspiaci indexe szerint a második negyedévben rekordmértékben emelkedtek az ingatlanárak az Egyesült Államokban. Az árcsökkenés 15,4 százalékos volt 2007 hasonló időszakához képest. Az új lakások értékesítése viszont meglepetésre emelkedett a múlt hónapban.

Szintén ma jelent meg az amerikai fogyasztói bizalmi index aktuális alakulása, mely pozitív meglepetést okozott. A júliusi 51,9 pontról 56,9 pontra emelkedett az index értéke, miközben az elemzők jóval kisebb mértékű javulást prognosztizáltak. Ez az adat segítette feljebb a tőzsdéket a délutáni órákban.

A vezető nyugat-európai indexek a nap első felében gyengültek, majd a makroadatoknak köszönhetően délutánra jórészt pluszba kerültek. A magyar tőzsdezárás után a francia CAC 40 index 0,3 százalékkal állt tegnapi értéke felett, a DAX 0,49 százalékkal erősödött a nap második felére, az FTSE viszont a tegnapi szünnap után közel 1 százalékkal gyengült ma.

A vezető amerikai indexek szintén felfelé indultak a délutáni nyitás után. Az emelkedő olajár negatív hatását ellensúlyozta a vártnál pozitívabb fogyasztói bizalom közlése. A Dow néhány órával a kezdés után 0,31 százalékos pluszban volt, a Standard & Poor's 0,62 százalékkal állt magasabban, mint a nyitáskor, míg a Nasdaq 0,38 százalékot javított a kereskedés elején.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!