Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
Rosszul indult a hétfőn reggel a forint számára, mely a pénteki 290 körüli szintről 293-ig esett. A gyengülés hátterében a Moody's hitelminősítő intézet véleménye állhat, mely szerint az EU kohéziós alapok pénzeinek visszatartása bonyolítja az EU-IMF-magyar kormány közötti megállapodást, olvasható a Commerzbank napi összefoglalójában.
EUR/HUF (291,00 – 294,00): Gyengüléssel indul a hét a forint piacán. A múlt hetinél rosszabb hangulat abból fakad, hogy a hétvégi G20-as konferencia nem zárult különösebb eredménnyel. Sok elméleti megoldás hangzott el, de a gyakorlatban is megtestesülő lépésről nem határoztak a tagok. Az USA szorgalmazná a friss forrás bevonásával kibővített mentőalapokat, míg az EU inkább strukturális reformok útján képzelné el a stabilizációt. Az utóbbi nyílván hosszabb távon előnyösebb lenne, de sok idő szükséges ahhoz, hogy a bevezetett reformok termőre forduljanak. Talán a következő, áprilisi találkozóra elfogadásra kerül néhány előirányzott terv, ami stabilizálni tudná az Eurozóna gazdasági helyzetét.
A forint további erősödése abban az esetben lehetséges, ha érkezik olyan kézzelfogható hír az IMF szerződésünkkel kapcsolatosan, ami azt mutatná, hogy tartani tudnánk az előzetes első negyedév végi, április eleji aláírást. Holnap MNB kamatdöntő ülés lesz, ahol várhatóan nem változik a 7 százalékos alapkamat, kicsi a meglepetés esélye. Erre a hétre a 287-293 közötti sávba várjuk az EUR/HUF kereskedését. A forintot a délelőtt folyamán a Moody’s hitelminősítő intézet a 293-as szint közelébe gyengítette azzal a kommentárjával, hogy "az EU kohéziós alapok pénzeinek visszatartása bonyolítja az EU-IMF-magyar kormány közötti megállapodást".
EUR/USD (1,3380 – 1,3490): Bővíti a likviditást az ECB, várhatóan még ezen a héten hivatalosan is bejelentésre kerül a második refinanszírozási program. Az euroövezeti bankok olcsó, egyszázalékos forráshoz juthatnak, amit kötvénypiaci befektetésekre fordíthatnak. Ez javítani fogja a forgalmat, és várhatóan a kamatlábak csökkenéséhez fog vezetni. Így hiába keltett csalódást a G20-as konferencia eredménytelensége, az EUR/USD árfolyamában nem következett be fordulat, sőt, 1,34 és 1,3450 között ingadozik a kurzus. Technikai szemszögből nézve a következő ellenállás az 1,3550-es, december 2-i állapot lenne, de a felmerülő kockázatok miatt egyelőre nem számolunk azzal, hogy áttörné mostanság az euro/dollár árfolyama az 1,35-ös küszöböt. A forint a dollárhoz viszonyítva is gyengült, a hétvégi 215 körüli állapothoz képest ma már 218-nál kereskednek az USD/HUF devizapárban.
CHF/HUF (241,00 – 244,00): Az EUR/CHF árfolyama változatlan módon elhanyagolható mértékben "változik", a CHF/HUF esetében viszont van némi mozgás, 240-ről 242 fölé kúszott a kurzus.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!