A részvénypiac forgalma 8,5 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest. Kababik József, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az M1 aktuális csatornán elmondta, a BÉT-en viszonylag magas volt a forgalom, a vezető papírok közül a Richter teljesített a legjobban, amely az előző napokban esett. Hozzátette, a Magyar Telekom kivételével jól szerepelt a többi papír is.
A vezető európai értéktőzsdék kedden csökkenéssel nyitottak, az európai tőzsdeindexek délután egy óra körül 1 százalék körüli mínuszban mozogtak, és zárás előtt a londoni kivételével mínuszban voltak. A New York-i tőzsdéken háromheti erősödés után enyhén csökkenő indexekkel indult a kereskedés.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden publikált és a Brexit legkedvezőbb lefolyását feltételező "alap" (baseline) forgatókönyve a Nagy-Britannia és az EU kapcsolatát terhelő bizonytalansági tényezők fokozatos oldódásával számol, számottevő kereskedelmi akadályok felépülése nélkül. A forgatókönyv nem feltételezi sem komolyabb pénzpiaci zavarok, sem politikai dominó-hatás bekövetkeztét. A két másik forgatókönyv, a "lehúzó hatású" (downside) és a "súlyos lefolyású" (severe) megvalósulásának valószínűsége az eddigi tapasztalatok, az eddig bekövetkezett piaci és politikai fejlemények alapján rohamosan csökken.
A Richter ára 2,65 százalékkal 5800 forintra emelkedett, az OTP árfolyama 1,3 százalékos emelkedés után 6630 forinton zárt. A Mol 0,49 százalékos plusz után 17 595 forinton zárt, a Magyar Telekom viszont 0,45 százalékot veszített értékéből és 445 forinton zárt.
A forint gyengült a főbb devizákkal szemben, egy euróért 315,3 forintot kellett adni, egy amerikai dollár 286,3 forintot ért, egy svájci frank pedig 290,5-öt.
Az állampapírok másodpiacán a rövid futamidőkön 3-13 bázispontos csökkenések voltak, a hosszabb futamidejű kötvényeke hozama viszont minden futamidőn egyetlen bázispontot emelkedett.
MTI