3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Monetáris Tanács ma dönt az alapkamat mértékéről. Tegnap reggel még mindenki biztosra vette az újabb, immár ötödik vágást. Ha ezt meglépi a Jegybank, akkor újra 6% alá csökkenne a kamatszint. Kérdés, hogy egy újabb forint gyengülési hullám hatására szünetet tart-e az MNB, olvasható a Commerzban devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (287,00 – 291,00): Visszatért a nyár! Már ami az árfolyamokat illeti, mivel július óta nem kellett annyit adni egy euróért, mint ma.

A teljesítmény ötös a gyengülést illetően. Ötödik napja magasabb szintről kezd a forint, a tegnap reggel még 284-es árfolyam, nap végére 289 közelébe gyengült, és a trend ma reggel is folytatódik, áttörve a 290-es szintet. Több tényező is okozhatta a hirtelen, és nagymértékű árfolyamromlást.

Elterjedt egy piaci pletyka, miszerint korlátoznák az MNB kéthetes betétjébe elhelyezhető összeget, így korlátozva a kamat különbözetre játszó befektetők mozgásterét. A hétvégi Matolcsy nyilatkozat, miszerint nem feltétlenül kell jövőre devizában kötvényt kibocsájtani, illetve, hogy új együttműködést akar a kormány az MNB leendő új vezetésével, szintén a kockázatokat növelő tényező. Persze az is
lehet, hogy egyszerűen csak az évvége közeledtével, még a szabadságolások előtti pozíciózárásokat láthattuk.

Ez azért tűnik szintén reális magyarázatnak, mivel az állampapírhozamok csak pár ponttal kerültek feljebb, és a CDS sem mutatja általános pánik képét. A Monetáris Tanács ma dönt az alapkamat mértékéről.

Tegnap reggel még mindenki biztosra vette az újabb, immár ötödik vágást. Ha ezt meglépi a Jegybank, akkor újra 6 százalék alá csökkenne a kamatszint. Kérdés, hogy egy újabb gyengülési hullám hatására szünetet tart-e az MNB. A forint a tegnapi gyengüléssel kilépett a már jó ideje jellemző 280-285-ös sávból, áttörve a technikai elemzők által mostanában sokszor citált trendvonalat, az új sáv a 287-292-es árfolyamok között lehet.

EUR/USD (1,3100 – 1,3220): Tegnap viszonylag stabil volt a legfontosabb devizapár árfolyama, egész nap az 1,3150-1,3180-as sávban folyt a kereskedés. Bár a megállapodás a Fiscal cliff-ről még
messze van, de előrelépések már történtek. A héten további tárgyalások várhatók, és talán lesz előrelépés is. Kérdés, hogy ha ez valóban így lesz, akkor a jókedv és egy esetleges fokozódó
kockázatvállalás miatt marad-e ezeken a gyengébb szinteken a dollár, vagy fordul a trend, és újra 1,30 alatti szinteket láthatunk. Ma makroadatok híján hangulatalapú kereskedés várható, az 1,3125-
1,3220-es sávban.

CHF/HUF (237,50 – 241,00): A nagymértékben gyengülő forint árfolyam ma reggel már 240 fölötti szinteket eredményez.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!