A kedden megjelent vártnál gyengébb amerikai ingatlanpiaci adatok Ázsiában is negatív hangulatot okoztak szerda reggel, a vezető indexek többsége veszített értékéből. Ugyanakkor a lecsorgás mérsékelt volt, könnyen lehet, hogy a következő napokban egy-két vállalati adat megint fel tudja majd rázni a befektetőket.
10 334 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,03 százalékos visszaesést jelentett keddhez képest. A hongkongi Hang Seng index 0,14 százalékkal esett vissza, a Shanghai Composite viszont ugyanilyen mértékben javítani tudott. A dél-koreai Kospi a nap vége előtt 0,32 százalékkal állt keddi értéke alatt, a tajvani piac irányadó indexe pedig 0,67 százalékot veszített.
Kedden a Wall Streeten is negatív volt a hangulat, miután az amerikai hatóságok közölték, hogy a benyújtott építési engedélyek száma az utóbbi öt hónap legnagyobb mértékű visszaesését mutatta szeptemberben. Mindez lehűtötte kicsit a kedélyeket, az utóbbi hetekben ugyanis sokan már arról kezdtek beszélni, hogy az amerikai ingatlanszektor kilábalt a válságból.
Az elmúlt két hétben a vállalati eredmények húzták felfelé a tengerentúli indexeket, a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon eddig kifejezetten jól sikerült az amerikai cégeknek. Ezt az optimizmust akasztotta meg kicsit a vártnál gyengébb makroadat, azonban egyelőre kérdés, mennyire bizonytalanodtak el a befektetők, mennyire lesz tartós a fordulat.
Az olaj világpiaci ára jelentősen visszaesett azok után, hogy kedden új idei csúcsra, 80 dollár fölé drágult a nyersanyag. Szerdán reggel a világ árupiacain már 79 dollár alatt volt egy hordó olaj jegyzése. Emellett a többi nyersanyag is bukott értékéből, miután az olaj kismértékben erősödött a bankközi devizapiacon. Az olaj árának esésében az is közrejátszik, hogy az elemzők a korábban vártnál magasabb amerikai készletekre számítanak, illetve további gyenge makroadatok veszélyére hívják fel a figyelmet.