Nagyrészt gyengültek a vezető részvényindexek Ázsiában szerda reggel, ugyanis a gyenge dollár nem kedvez a távol-keleti exportőröknek. A nyersanyagok ára tovább szárnyalt a gyenge dollárnak köszönhetően, az olaj például 3 dolláros drágulás után ismét 70 dollár felett járt hordónként.
10 312 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,78 százalékkal volt alacsonyabb keddi értékénél. A többi vezető mutató sem teljesített sokkal jobban: a hongkongi Hang Seng 0,95 százalékot veszített értékéből, míg a Shanghai Composite 0,15 százalékos lecsorgást mutatott. 0,74 százalékkal gyengült a dél-koreai tőzsde vezető indexe, Tajvanon pedig 0,87 százalékos lett a mínusz a végére.
A dollár idei leggyengébb szintje közelében volt az euróval szemben, a japán jen ellenében pedig két hónapos mélyponton állt az amerikai deviza. Ennek köszönhetően a nyersanyagok ára is emelkedett: az olaj ismét 70 dollár fölé ugrott, az arany pedig maradt 1000 dollár felett unciánként.
Az utóbbi hónapok emelkedése után sokan még mindig gyengének érzik a világ vezető gazdaságait, a mostani javuló jelekről elképzelhetőnek tartják, hogy csak átmenetiek. Éppen ezért a szakemberek többsége szerint a következő néhány napban nagyok lesznek a lefelé mutató kockázatok a piacokon.
Elsősorban azok a cégek veszítettek sokat szerda reggel, melyek jelentős exportpiaccal rendelkeznek Amerikában, a gyenge dollár ugyanis jelentősen csökkentheti bevételeiket. A Toyota részvényeinek árfolyama 2,3 százalékkal esett vissza, míg a Sony 2,8 százalékkal lett olcsóbb. A Hyundai-papírok majdnem 5 százalékot buktak a szöuli tőzsdén.
A bányatársaságoknak ugyanakkor kedvezett a nyersanyagárak emelkedése: a legnagyobb ausztrál aranybánya, a Newcrest Mining árfolyama például 1,6 százalékkal esett vissza.