Amerikában minden hónapban a munkanélküliségi adatok jelennek meg először, most sem lesz ez másként. Pénteken közlik az Egyesült Államokban a munkanélküliség novemberi alakulását, de emellett is lesz néhány fontos adat a héten. A kiskereskedelmi láncok csütörtökön számolnak be múlt havi forgalmukról, ez szintén fontos lehet az amerikai gazdaság szempontjából.
Hétfőn főleg az amerikai gazdaságpolitika vezetőinek szavaira figyel a piac: a délutáni órákban Ben Bernanke Fed-elnök és Henry Paulson pénzügyminiszter is beszédet mond. A hét első napján jelenik meg a tengerentúlon az ISM feldolgozóipari index novemberi alakulása, illetve az építőipari kiadások októberi statisztikája.
Kedden viszonylag csendes nap lesz a makroadatok szempontjából, mindössze az eurozóna termelői áraira és az amerikai ABC/Washington Post fogyasztói bizalmi indexre lesz érdemes figyelni.
Szerdán aztán már több adat jelenik meg világszerte. Európában a kiskereskedelmi forgalom novemberi alakulását közlik, ami főleg abból a szempontból lehet fontos, hogy a karácsonyi szezon első heteiben mennyit vásároltak az emberek. Amerikában a hét közepén a legfontosabb adat az ADP munkanélküliségi index lesz, mely minden hónap első hetében azt mutatja, hogy az előző hónapban hányan veszítették el munkahelyüket, így a munkanélküliség egyik fontos indikátora. Októberben 157 ezres elbocsátást mutatott az index, az utóbbi hetek hírei alapján nem elképzelhetetlen, hogy novemberben ennél is többen maradtak állás nélkül. Szintén szerdán jelenik meg a gazdaság termelékenységéről szóló statisztika, illetve a fed úgynevezett Bézs Könyve, mely az amerikai gazdaság helyzetét elemzi.
Csütörtök reggel itthon a KSH közli a külkereskedelmi termékforgalomról szóló statisztikát, mely a január-szeptember közötti időszakot elemzi. Európában csütörtökön a kamatdöntésre figyelnek leginkább a befektetők, a Bank of England és az Európai Központi Bank (EKB) szakemberei is csütörtökön döntenek a kamatszintekről. Amerikában december negyedikén leginkább a szokásos heti munkanélküliségi adatok kerülhetnek előtérbe, illetve a gyáraknak adott megrendelések adatát közlik a hatóságok.
A hét utolsó munkanapján főleg az Egyesült Államokban jönnek további fontos adatok, melyek közül a legjelentősebb a novemberi munkanélküliségi statisztika lesz. Októberben 6,5 százalékon állt a munkanélküliek aránya a tengerentúlon, az előrejelzések szerint ez tovább emelkedhet. Sok szakember úgy véli, hogy a válság miatti elbocsátásoknak köszönhetően 2009-ben 7,5 százalék körül tetőzhet a munkanélküliség. Szintén pénteken közlik Amerikában az átlagos órabérek alakulását, illetve a nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számának változását.