A hét első napjaiban Európa lehet a középpontban a nemzetközi piacokon, majd csütörtökön és pénteken az amerikai hatóságok is több fontos makroadatot közölnek. A legfontosabb a kereskedelmi mérleg és a kiskereskedelem augusztusi alakulása lesz, Európában pedig a gazdasági növekedés előrejelzését közli az Európai Bizottság. Itthon csütörtökön jelenik meg az augusztusi inflációs adat, mely felkeltheti a piac figyelmét.
Hétfőn reggel közli a KSH a külkereskedelmi termékforgalom alakulásának előzetes statisztikáját a január-július közötti időszakra. A nemzetközi piacokon a hét első napján a brit termelői árakra figyelnek a befektetők. Júliusban a bemeneti oldalon 0,6 százalékkal csökkentek a termelői árak, a kimeneti oldalon pedig 0,4 százalékos volt a növekedés júniushoz képest. Szintén hétfőn este jelenik meg a brit kiskereskedelem augusztusi forgalmának adata, az augusztusi GDP-előrejelzés és a lakáspiaci index. Amerikában nem közölnek fontos adatot a hét elején, de délután a Fed egyik vezetője mond beszédet, amire odafigyelnek a befektetők.
Kedden is Nagy-Britannia lesz a középpontban, az ipari termelés júliusi adatait közli a hivatal. Júniusban havi szinten 0,2 százalékkal visszaesett a brit ipar termelése, míg éves szinten 1,6 százalékos volt a csökkenés. Amerikában kedden sem várható fontos makroadatok megjelenése, a folyamatban lévő lakásértékesítések számára és a nagykereskedelmi raktárkészletek adatára érdemes figyelni.
Szerdán a brit kereskedelmi egyenleg alakulása lesz a legfontosabb makroadat. Júniusban 4,4 milliárd font volt a külkereskedelem hiánya szigetországban, most a júliusi adatok jönnek. Szerdán mond beszédet Jean-Claude Trichet, az Európai Központi Bank elnöke, akinek a szavaira mindig kiemelten figyel a piac. A múlt heti kamatmeghatározó ülésen az EKB változatlanul 4,25 százalékon hagyta a kamatot, a jegybank elnöke akkor beszédében azt emelte ki, hogy a bank elsődleges célja továbbra is az infláció megfékezése. Amerikában szerdán közlik szokás szerint az olajkészletek elmúlt heti alakulását, mely a nyersanyag árára lehet hatással.
Csütörtökön beindul a hét végi adatdömping: itthon reggel közli a KSH az augusztusi inflációs adatot, mely meghatározhatja az egész nap kereskedését a tőzsdén. Az EKB szintén csütörtökön közli szokásos havi jelentését az eurozóna gazdaságának alakulásáról, az Európai Bizottság pedig a gazdasági növekedés aktuális előrejelzésével bolygathatja meg a piacot.
A hét utolsó előtti kereskedési napján már a tengerentúlról is jönnek fontos hírek. A legjelentősebb talán a külkereskedelmi mérleg júliusi adata lesz, emellett szokásos heti munkaerőpiaci adatokat és az importárak indexét közlik.
Pénteken már egyértelműen az Egyesült Államok felé fordul a befektetők figyelme. Ekkor közlik ugyanis az amerikai kiskereskedelem augusztusi adatait, melyek fontosak lehetnek a gazdasági növekedés szempontjából. Júliusban havi szinten 0,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelem forgalma, az autóeladások nélkül pedig 0,4 százalékos volt a növekedés. Most arra számítanak az elemzők, hogy kismértékben emelkedni, vagy stagnálni fog a kiskereskedelem forgalma. Szintén pénteken közlik a tengerentúlon a termelői árindexek alakulását, melyek az infláció szempontjából lehetnek fontosak. Júliusban 1,2 százalékkal emelkedtek a termelői árak, éves szinten pedig közel 10 százalékos volt a drágulás.