Amióta a Korean Dveleopment Bankkal megszakadtak a tárgyalások, több európai, ázsiai és amerikai befektetőjelölt szóba került, de hivatalosan senki nem erősítette meg azt, hogy befektetne a Lehmanba. A legújabb pletykák szerint már a kormány is beszállt a tárgyalásokba, bár a cég egyelőre elutasította az állami intervenciót.
Tegnap ismét több mint 40 százalékkal esett a Lehman Brothers árfolyama a New York-i tőzsdén, így már kevesebb mint 5 dollárt értek a cég részvényei. A hírek szerint a Lehman már intenzív tárgyalásokat folytat a kormány képviselőjével, bár egyelőre elutasítják az állami beavatkozást. Egy másik forrás szerint a kormány képviselői elkötelezettek, hogy megmentsék a negyedik legnagyobb bankot, a tárgyalások legkorábban a hétvégén zárulhatnak le.
Ugyanakkor érdekes, hogy egy harmadik forrás szerint a kormány szeretné elkerülni, hogy pénzbe kerüljön a Lehman megmentése, tehát valószínűleg nem állami felvásárlásról tárgyalnak. Az elképzelhető, hogy a kormány segít befektetőt találni, miután a KDB nyíltan közölte a héten, hogy mivel nem tudtak megegyezni a vételárról, ezért nem vesz tulajdonrészt a Lehmanban.
A piaci pletykák szerint a legesélyesebb befektető a Bank of America és a brit Barclays lehet, azonban a két cég egyelőre nem kívánta kommentálni a híreket. Állítólag a vezérigazgató Dick Fuld ragaszkodik a Lehman függetlenségéhez, ezért csak a cég egy részének eladásáról hajlandó tárgyalni. Persze, ha tovább esik a papírok értéke, akkor előbb-utóbb lehet, hogy kénytelen lesz belenyugodni a teljes eladásba.
A Lehman Brothers részvényei tegnap közel 42 százalékkal gyengültek a tőzsdén, a héten már értékük több mint háromnegyedét elveszítették. Az egyéves csúcs tavaly novemberben volt, akkor 67,73 dollárt értek a papírok, tegnap viszont már mindössze 4,22 dollárt adtak értük.
A Lehman Brothers árfolyamának alakulása az elmúlt egy évben: