A hitelválság terjedése miatt szakadtak be a héten a vezető amerikai részvényindexek a héten, péntekre azonban túladottá váltak a papírok, ráadásul a kormány újabb lépéseket jelentett be a hitelválság miatt, ez valamelyest megnyugtatta a befektetőket. A Nasdaq például pénteken már gyenge plusszal tudott zárni.
A Dow Jones ipari index 1,49 százalékkal esett vissza, 8451 ponton zárt. Napközben 7882 pont volt a Dow mélypontja. Utoljára 2003 áprilisában zárt a mostaninál alacsonyabban a mutató. A Standard & Poor's 1,18 százalékot bukott pénteken a kereskedés végére, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index 0,27 százalékkal erősödni tudott.
A Dow a héten 18,2 százalékkal zuhant vissza, ez a legnagyobb heti esése volt a harmincas évek nagy világválsága óta. A mutató az elmúlt nyolc kereskedési napot eséssel zárta, ilyenre utoljára a 2001-es terrortámadások után volt példa. A Standard & Poor's szintén 18,2 százalékos eséssel zárta a hetet, 1933 óta nem volt példa hasonlóra. A Nasdaq 15,3 százalékkal gyengült a hét végére.
A befektetők a világ hét gazdasági hatalmának hétvégi ülésére figyelnek, várhatóan a G7 is a hitelválságról fog tárgyalni. A gazdasági vezetők már kiadtak egy közleményt a pénteki tárgyalások után, melyben bejelentették, hogy valamilyen megoldást keresnek a hitelválság okozta veszteségekre. A japán pénzügyminiszter korábban már arról beszélt, hogy az ország képviselői a G7 ülésén megpróbálnak elfogadtatni egy globális mentőcsomagot, mely a hitelválság által sújtott országoknak nyújtana segítséget.
Az elemzők szerint a befektetők közül mindenki a piac alját várja, senki sem akarja elszalasztani a legjobb beszállási pontot. Az, hogy pénteken már csak 100 pontot bukott az index, pozitív jel a szakemberek szerint. A hullámzó kereskedés és a piac volatilitása azonban tovább erősíti a bizonytalanságot.
A pénzügyi cégek vegyesen szerepeltek pénteken: a Bank of America például 6,3 százalékkal erősödni tudott, a Morgan Stanley viszont 22 százalékkal lett olcsóbb, míg a Goldman Sachs 12 százalékkal zuhant vissza. A technológiai cégek egyértelműen pozitív teljesítményt nyújtottak: az Apple 9,1 százalékkal erősödött, az eBay pedig 4,8 százalékkal lett drágább. Ezeknek a cégeknek köszönhette a Nasdaq index, hogy pluszban tudott zárni.