EUR/HUF (275,70 – 278,50): Tegnap a londoni ünnepnap miatt eléggé lagymatagra sikeredett a kereskedés, csupán az amerikai piacnyitás tudott valami színt hozni az EUR/HUF piacára. A kínai-spanyol fejlemények mellett a lengyel kamatemelési várakozások hajtják a régiós devizákat, főleg a forint lendült az erősödés felé, áttörve a 277-es szintet. Bő két hét múlva lesz a lengyel kamatdöntés, de tegnap Glapinski úr a Lengyel Jegybankból a kamatemelési ciklus januári kezdését emlegette. A hét folyamán, ha az euró képes lesz tovább erősödni a főbb devizákkal szemben, amivel párhuzamosan a kockázatviselő hajlandóság is nő, akkor nem lehetetlen, hogy visszatérnek a 275-ös EUR/HUF árfolyamok.
EUR/USD (1,3300 – 1,3400): Az újévi első munkanapon enyhült az euróra nehezedő nyomás, az esti órákra már majdnem elérte az 1,34-es szintet az euró a dollárral szemben, és 207,5-es szintet a dollár a forinthoz képest. Li Keqiang, kínai miniszterelnök spanyolországi látogatása alatt hangoztatta, hogy Kína vásárolni fog spanyol kötvényekből, hogy diverzifikálja a dollárkitettségét. Hogy mekkora mennyiséget áldozna hispán papírokra a világ legnagyobb devizatartalékát birtokló ország, azt még nem tudjuk, nagyobb mennyiségű, hosszú lejáratú kötvények vásárlásával jelentősebben erősítené az eurót, gyengítené a dollárt, sőt talán a svájci frank menetelését is megtörné. Ma decemberi inflációs becslést tudhatunk meg az Eurostat jóvoltából, míg az Egyesült Államokban a novemberi ipari rendelésállomány, illetve a FED decemberi kamatdöntő ülésének jegyzőkönyve lehet majd érdekes.
CHF/HUF (219,24 – 222,50): Az EUR/CHF árfolyama ma reggel bőven 1,25 felettről indul, ez 221 körüli CHF/HUF szintet eredményez. Ha az euró helyzete stabilizálódik, akkor nem kizárt a 220-as szint, tartós áttörése sem, de ha rossz hírek jönnek az (immáron 17 tagú) euro zónából, simán újra 225-öt mutathat a kijelző.
mfor.hu