11 282 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,5 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A hongkongi piacon még kedden is szünnap volt az ünnepek miatt, míg a kínai Shanghai Composite index 0,17 százalékos mínuszban zárt a nap végén. 0,06 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig 0,79 százalékos volt az emelkedés.
Hétfőn Amerikában enyhe emelkedéssel zártak a vezető indexek, miután a megjelent adatok azt mutatták, hogy növekszik az igény a szolgáltatások iránt, és az ingatlanszektor is javuló teljesítményt mutat.
Az amerikai gazdaság javulása elsősorban az export várható emelkedése miatt érintheti pozitívan Ázsiát, hiszen a régió sok cége elsősorban az amerikai piacra termel. Éppen ezért gondolja úgy a szakemberek többsége, hogy a globális fellendülésből Ázsia sem maradhat ki.
Emellett már az elmúlt időszakban is Ázsia volt a világgazdaság egyik motorja, a legdinamikusabban növekvő gazdaságok terepe. Az elmúlt három negyedévben rendre 10 százalék feletti mértékben nőtt az ázsiai gazdaság, éppen ezért lesz érdemes figyelni az első negyedéves előzetes adatokra is, melyeket áprilisban közölnek az országok.
A devizapiacokon kedd reggel a dollár veszített a japán jennel szemben, viszont az euró ellenében javított. A nyersanyagpiacon az olaj árfolyama néhány centtel csökkent, de még így is több mint 86 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersanyagért.
Menedzsment Fórum