EUR/HUF (293,50 – 297,00): Szűk sávban mozgott a forint az euróval szemben. A reggeli 296-os szint közeli árfolyam, délelőtt a 293,50-es szint közelében is járt, de az erősödés nem volt tartós. A Gazdasági Minisztérium államtitkára egy bécsi rendezvényen utalt egy hosszú távú IMF megállapodásra, de ennek nem volt árfolyammozgató hatása, a piaci szereplők most már a „Seeing is beleiving” üzemmódban vannak. A ma reggeli, vártnak megfelelő ipari adat nem, viszont a romló hangulat és a csökkenő kockázati étvágy miatti az egész régiót érintő gyengülési hullám hatott a forintra. 295 fölött indul a nap, továbbra is a 292-298-as sávon belül lehet a mozgás.
EUR/USD (1,3200 – 1,3320): Úgy tűnik, hogy nem csak mifelénk látnának szívesebben gyengébb árfolyamokat. Jean-Claude Juncker, az Eurogroup vezetője szerint a múlt heti EKB ülés után kezdődött mozgás már-már veszélyes szintekre erősítette a közös devizát. Ez Mario Draghi nyilatkozatával összevetve, miszerint az euró árfolyama, a hosszú távú átlaga körül mozog, mindenképpen érdekes. A reggeli rosszabb német GDP adat, a Fitch az USA jelenlegi adós besorolását érintő nyilatkozata, és a fenti kívánság, a ma hajnali kereskedésben már 1,3270 árfolyamokat eredményzett, ami közel 1 százalékos gyengülést jelent. Továbbra sem látszik euró gyengítő esemény, bár az adósságplafon elérése miatt életbe lépő amerikai intézkedések okozhatnak némi izgalmat, és volatilitást, de nagyon valószínű, hogy akár az év végén, most is lesz megegyezés. Ma reggel már ismét 1,33 fölött mozog az euró, az 1,3250-1,34 lehet a jellemző.
CHF/HUF (237,80 – 241,00): A tegnapi nyitó szint közelében kezdi a napot a svájci deviza. Bár az árfolyam többször megpróbálkozott az 1,24-es szint áttörésével, de ez nem sikerült. A forint tegnapi erősödése a 237-es szintig repítette az árfolyamot, de ma reggel már ismét a 240-es szint felé vette az irányt.
mfor.hu