EUR/HUF: Bár az előzetesen bejelentett július 2-i dátumhoz képest csúszik a jegybanktörvény elfogadása, és a tegnapi kiskereskedelmi adatunk is rosszabb lett a vártnál (-2,7 százalék), a forint egyikre sem reagált érdemben.
Ma reggel mérsékelt erősödéssel kezdett a hazai deviza, ami újra inkább az enyhén
optimista hangulat számlájára írható.
Ma dönt az MNB az alapkamat mértékéről. A piaci szereplők túlnyomó többsége a 7 százalékos szint tartását várja, csökkentést csak késő ősszel mutatnak az FRA árazások alapján a várakozások. Ekkorra talán tinta is kerülhet az IMF-EU megállapodásra, ami kedvezően hathat a kockázati
felárak szintjére, lehetővé téve a monetáris enyhítést, amire a gazdaságnak nagy szüksége lenne a növekedés terveknek megfelelő alakulása miatt.
EUR/USD: A tegnapi eseménytelen nap után 1,25 környékén zárt az árfolyam, és ma is innen folytatjuk. Sem a spanyol bankokat érintő tömeges leminősítés, sem a bankrendszer konszolidációjához igényelt 6 milliárd eurós ciprusi kérelem nem befolyásolta számottevően a legnagyobb forgalommal kereskedett devizapár kurzusát.
A mai enyhén jobb német és francia fogyasztói bizalmi indexek támogathatják az eurot, de mindenki a hétvégi EU csúcs eredményeire vár, ami a huszadik lesz az euró válság, két és fél évvel ezelőtti kirobbanás óta.
Vajon sikerül-e előrelépést tennie az Uniónak a fiskális és egyéb pénzügyi együttműködés szorosabbá
tétele által a válság megoldása irányába?
CHF/HUF: Az EUR/CHF keresztben immár megszokott módon stagnálás jellemző 1,2005-1,2010 között. Egy erősödő forint árfolyam esetén távolabb kerülhetnénk a 240-es szinttől, persze a csalódást elkerülendő vérmes reményei ne legyenek egy frankhitelesnek sem.
mfor.hu