2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A szerdai szárnyalás után csütörtök reggel kicsit visszább vett a Budapesti Értéktőzsde, de a BUX így is több mint 3,5 százalékos pluszban volt délelőtt. A vezető papírok közül a Mol volt a nyertes a kezdés után, több mint 8 százalékot javítottak az olajpapírok. Délután a tengerentúlról érkező GDP-adat mozgathatja a piacokat.

Amerikában a Fed szerdán csökkentette az alapkamatot, ez azonban nem volt jelentős hatással a tőzsdére, Ázsia viszont jelentősen meglódult tőle reggel. A BÉT-en előbb-utóbb szintén profitrealizálás következhet, a csütörtöki nyitáskor már látszottak annak jelei, hogy kezd kimerülni az emelkedés.

A BUX index délelőtt 13 909 ponton állt, ami 3,8 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom kifejezetten magas volt a kereskedés első óráiban, 15 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A vezető papírok közül a Mol 6,91 százalékkal erősödött a kezdést követően, 11 600 forintot értek a cég részvényei. Az OTP 5,92 százalékos javulás után 3760 forintért cserélt gazdát, míg a Magyar Telekom 0,47 százalékkal 638 forintra drágult.


Az átlagnál gyengébben kezdtek a gyógyszeripari részvények a pesti börzén: az Egis 1,07 százalékkal lett olcsóbb, 10 200 forintot ért a nap első felében, míg a Richter 0,93 százalékos emelkedés után 26 545 forintba került.

A forint úgy tűnik, hogy nem tud jelentősen tovább erősödni a szerdán elért 255 körüli szintről, csütörtök reggel 253-254 körül állt a magyar deviza az euróval szemben. Délelőtt éppen 254,47 volt az aktuális árfolyam. A dollárért nem sokkal korábban 194,15 forintot kellett adni, míg a svájci frank árfolyama 171,33 volt.

Amerikában szerdán a kamatdöntés tartotta mozgásban a piacokat, csütörtök délelőtt viszont már mindenki a délután esedékes GDP-adatra várt. Magyar idő szerint délután fél kettőkor közlik az amerikai gazdaság harmadik negyedéves növekedésének első becslését, az elemzők szerint 0,5 százalékkal csökkent a gazdaság teljesítménye az előző három hónapban. Az adat megjelenése mozgást hozhat a nemzetközi piacokra is, ami a BÉT-en is megjelenhet a nap második felében.

A hazai piac szempontjából néhány napon belül profitrealizálás jöhet az elmúlt időszak meredek emelkedése után. Az, hogy pontosan mikor következik ez be, nagyban függ a megjelenő makroadatoktól, illetve a vállalati hírektől.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!