Amerikában a Fed szerdán csökkentette az alapkamatot, ez azonban nem volt jelentős hatással a tőzsdére, Ázsia viszont jelentősen meglódult tőle reggel. A BÉT-en előbb-utóbb szintén profitrealizálás következhet, a csütörtöki nyitáskor már látszottak annak jelei, hogy kezd kimerülni az emelkedés.
A BUX index délelőtt 13 909 ponton állt, ami 3,8 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom kifejezetten magas volt a kereskedés első óráiban, 15 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A vezető papírok közül a Mol 6,91 százalékkal erősödött a kezdést követően, 11 600 forintot értek a cég részvényei. Az OTP 5,92 százalékos javulás után 3760 forintért cserélt gazdát, míg a Magyar Telekom 0,47 százalékkal 638 forintra drágult.
Az átlagnál gyengébben kezdtek a gyógyszeripari részvények a pesti börzén: az Egis 1,07 százalékkal lett olcsóbb, 10 200 forintot ért a nap első felében, míg a Richter 0,93 százalékos emelkedés után 26 545 forintba került.
A forint úgy tűnik, hogy nem tud jelentősen tovább erősödni a szerdán elért 255 körüli szintről, csütörtök reggel 253-254 körül állt a magyar deviza az euróval szemben. Délelőtt éppen 254,47 volt az aktuális árfolyam. A dollárért nem sokkal korábban 194,15 forintot kellett adni, míg a svájci frank árfolyama 171,33 volt.
Amerikában szerdán a kamatdöntés tartotta mozgásban a piacokat, csütörtök délelőtt viszont már mindenki a délután esedékes GDP-adatra várt. Magyar idő szerint délután fél kettőkor közlik az amerikai gazdaság harmadik negyedéves növekedésének első becslését, az elemzők szerint 0,5 százalékkal csökkent a gazdaság teljesítménye az előző három hónapban. Az adat megjelenése mozgást hozhat a nemzetközi piacokra is, ami a BÉT-en is megjelenhet a nap második felében.
A hazai piac szempontjából néhány napon belül profitrealizálás jöhet az elmúlt időszak meredek emelkedése után. Az, hogy pontosan mikor következik ez be, nagyban függ a megjelenő makroadatoktól, illetve a vállalati hírektől.