Korrigálhatnak kicsit az amerikai részvénypiacok keddi esésük után, elsősorban a technológiai szektor húzhatja fel az árfolyamokat. A bankokkal kapcsolatban továbbra is pesszimista a hangulat, Európában szerdán is jelentős esések voltak a pénzügyi cégek között.
A Dow Jones index határidős kontraktusai 0,84 százalékos erősödést mutatnak a szerdai nyitás előtt, így a jelek szerint valahol 8000 pont felett kicsivel kezdheti a napot a Wall Street fő mutatója. A Standard & Poor's esetében 1,02 százalékos emelkedést valószínűsítenek a határidős kötések. Segítheti az amerikai részvénypiacok emelkedését, hogy délutánra a főbb európai indexek már vegyesen álltak, a frankfurti DAX például már pluszban volt.
Az IBM a vártnál jobb profitelőrejelzést adott ki az idei évre, ez adhatja meg a pozitív hangulatot a szerdai napnak. A számítástechnikai cég a keddi tőzsdezárás után jelentette meg negyedik negyedéves eredményeit, melyek 12 százalékos emelkedésükkel felülmúlták az elemzői várakozásokat. Az idei évre részvényenként 9,2 dolláros nyereséggel kalkulál a vállalat, ami 45 centtel lenne magasabb, mint amire az elemzők számítanak.
A svéd vezeték nélküli hálózatokkal foglalkozó LM Ericsson szintén a vártnál jobb eredményeket közölt, míg Amerikában a United Technologies jelentette be, hogy negyedik negyedéves profitja 8 százalékkal ugrott meg, ami magasabb az elemzői előrejelzéseknél. A szerdai tőzsdenap egyébként is a technológiai szektor jegyében telhet a tengerentúlon, az Apple ugyanis a Wall Street zárása után közli gyorsjelentését.
Kedden a bankszektor veszteségei húzták le főleg a tőzsdét, Amerikában a Bank of America és a Citigroup is több mint 20 százalékot veszített értékéből. A befektetők egy része már attól tart a brit bankmentő csomag kudarcát látva, hogy az Egyesült Államokban is újabb állami beavatkozásra lesz szükség a bankok feltőkésítése érdekében.
Az olaj ára kismértékben emelkedett a szerdai tőzsdenyitás előtt, a 40,98 dolláros árfolyam 14 centtel volt magasabb, mint az előző napon.