3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A tárgyalópartnereink a tranzakciós illeték bevezetését értelmezhetik a jegybank függetlenségén esett csorbának, és ez pont ellentétes a nehezen kialakult, új, elfogadás előtt álló jegybanktörvény céljával és szellemiségével - olvasható a Commerzbank keddi devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (283,50 – 286,50): A forint remekül teljesít a piac általános hangulatához képest. A tegnapi nap oldalazása 285-287-es centrummal végül az erősödés győzelmét hozta és ma reggel még egy lépcsővel lejjebb, 284-286 közötti kereskedést várunk. Az áprilisi végleges külkereskedelmi mérleg adat ugyan kicsit gyengébb lett a vártnál, de e fölött elsiklik a piac, ha az IMF szerződés ügye rendben halad. Utóbbira árnyékot vethet a kormány újabb ötlete, miszerint a jegybank O/N betéteire is kivetné a tranzakciós adót. A tárgyalópartnereink ezt ugyanis értelmezhetik a jegybank függetlenségén esett csorbának, és ez pont ellentétes a nehezen kialakult, új, elfogadás előtt álló jegybanktörvény céljával és szellemiségével. Mindazonáltal a várt haszon is kérdéses, hiszen az állam egyik zsebéből kerülne a másikba az adóbevétel.

EUR/USD (1,2530 – 1,2650): Az EU csúcs hatása a pénzpiacokon múlni látszik. A kezdeti lelkesedést és hozamcsökkenést követően a 10 éves német állampapírhozamok újra a hétvége előtti szintekre emelkedtek. A veszélyzónában lévő országok helyzetének általános javulását azért mutatja, hogy az olasz 10 éves kötvények 1 hónapos rekordszinten vannak. A kép vegyes, mivel az EKB újabb intézkedéseibe vetett bizalom keveredik az amerikai makroadatok felett érzett aggodalommal és az ESM 2.0 kivitelezhetőségi problémáival. A finnek és a hollandok már jelezték, hogy nem szavazzák meg az ESM program korlátlan másodpiaci kötvényvásárlását. A német jóváhagyás is húzódik 2-3 héttel, mivel az Alkotmánybíróság még vizsgálja az ESM ügyét. A kötvényprogram kibővítésének árát és a tervek szerint piacra zúduló likviditást a nap végén valakinek meg kell fizetni, márpedig ez értelemszerűen az Eurozóna fejlettebb fele lesz (még ha az ár a betonstabil AAA besorolás elvesztése vagy a finanszírozási költségek emelkedése is lesz esetenként). Mindez a lelkesedés fokozatos lehűlését eredményezi és lassan kialakul egy nyugalmi állapot a piacokon. Globális szinten a kockázatvállalási hajlandóság kevésbé javult, inkább stagnál - ezt tükrözi az EURUSD árfolyamszintje is, mely letáborozott az 1,26-os szintnél. Európában a görögöket egyesek piszkálják (a bajor pénzügyminiszter szerint elő kell készíteni a görögök kilépését az eurozónából), mások a megmentésükön dolgoznak (az ECB részéről sürgették a görög bankok azonnali feltőkésítését a jelenlegi mentőcsomagból, azaz ne várjanak az új ESM programig, vagy a mentőcsomag július 24-én kezdődő újratárgyalásáig). Az USA-ból érkező impulzusok sem rózsásak – tegnap az ISM index értéke 50 pont alá csökkent és az adat minden tekintetben az amerikai gazdaság lendületvesztéséről tanúskodik. Ez is a kockázatkerülés növekedését, illetve a QE3 program beindításának valószínűségét erősíti.

CHF/HUF (235,00 – 238,50): Az EURCHF árfolyam visszaállt a megszokott 1,2010-es szinthez, így a forint erősödése tud érvényesülni a CHFHUF devizapárban is. Stabilan 240 alá jöttünk, kérdés, hogy most képes lesz-e tartósabban is itt maradni a forint.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!