A ma délutáni makroadatokat figyelemmel kísérték a piac szereplői, a fél háromkor megjelent kiskereskedelmi adatok és termelői árindexek azonban csalódást okoztak a befektetőknek. A kiskereskedelem forgalma alacsonyabb lett a vártnál, a termelői árak viszont a jósoltnál nagyobb mértékben emelkedtek, ami az inflációs nyomás fokozódását vetíti előre.
Májusban 0,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelem forgalma - derült ki a ma közölt felülvizsgált adatokból. Júniusra 0,3 százalékos bővülésre számítottak az elemzők, de a számok csak 0,1 százalékos forgalomnövekedést mutattak. Az autóeladások kiszűrésével 0,8 százalékos volt a forgalomemelkedés szemben a várt 1 százalékkal. Mindez azt mutatja, hogy mostmár nem lehet egyértelműen az autóipar gyengélkedésének betudni a kiskereskedelem rossz teljesítményét. A kiskereskedelmi adatokat azért kíséri különös figyelemmel a piac, mert az amerikai gazdaság kétharmadát a belső fogyasztás adja.
Szintén ma délután jelentek meg a júniusi termelői árindexek, melyek kicsivel magasabbak lettek a vártnál. Éves szinten 9,2 százalékkal nőttek a termelői árak szemben a várt 8,7 százalékkal. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított magárindex viszont a várt 3,2 százalék helyett csak 3 százalékos lett, ez is arra utal, hogy a tartósan magas nyersanyagárak minden iparágba begyűrűznek. A termelői árak alakulása azért különösen fontos, mert az egyik legpontosabb indikátora az inflációnak, a termelői árak ugyanis általában begyűrűznek a fogyasztói árakba is.
A nap hátralevő részében Ben Bernanke Fed-elnök beszéde emelkedik ki az események közül, a várakozások szerint a jegybank vezetője sötét képet fog festeni az amerikai gazdaságról az újabb hitelpiaci nehézségek miatt. Este a tőzsdezárás után jelenik meg az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexe. Szintén a zárás után közlik az Intel második negyedéves eredményeit, melyek főleg a technológiai cégek árfolyamára lehetnek hatással.
Az adatok megjelenését követően a vezető nyugat-európai részvényindexek továbbra is jelentős mínuszban voltak. A francia CAC 40 1,68 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a londoni FTSE 2,4 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a DAX pedig 2,3 százalékot bukott.