Délelőtt minden szép és jó volt a pesti tőzsdén, szárnyaltak az árfolyamok, a Mol és az OTP voltak a legnagyobb nyertesek. A bank részvényeit rövid időre fel is kellett függeszteni a tőzsdén, amikor több mint 10 százalékos pluszba kerültek. Délután aztán az Amerikában megjelent kiskereskedelmi adatok kijózanították a befektetőket, a BUX is elindult lefelé, a végén alig maradt valami a pluszból.
A BUX index végül 11 867 ponton zárt délután, ez 0,18 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki értéke. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, néhány papír a végére mínuszba csúszott. Az OTP a reggel megjelent gyorsjelentés után nagyon meglódult, bár az elemzők egy része csalódott volt a számok láttán. A végén 2700 forinton zárt a bank, ez 3,25 százalékos emelkedést jelentett csütörtökhöz képest. Pedig napközben egy darabig 10 százalék feletti pluszban is voltak a részvények.
A Mol a nap első felében ment felfelé az OTP-vel együtt, délutánra aztán visszaesett az árfolyam, végül 2,43 százalékos gyengülés után 9850 forinton fejezte be a napot a papír. A Magyar Telekom is kiábrándító napon van túl, a zárásra 2,13 százalékot veszítettek értékükből a részvények, melyek így 552 forintot értek.
A gyógyszerrészvényeknek sikerült pluszban zárniuk, mégis az mondható el, hogy felemás napjuk volt: az Egis 11,95 százalékos ugrással 11 195 forinton fejezte be a hetet, a Richternek viszont meg kellett elégednie 0,4 százalékos drágulással, ami 25 400 forintig emelte az árfolyamot.
A nap első felében jórészt az utóbbi napok korrekcióját láthattuk a részvénypiacon, majd délután az Amerikából érkező kiskereskedelmi adat megbolygatta a kereskedést. Az adatok szerint októberben 2,8 százalékkal esett vissza a kiskereskedelem forgalma az Egyesült Államokban, miközben az elemzők csak 1,4 százalékos csökkenést vártak.
A forint a nap első felében a 270-es szint körül tartotta magát az euróval szemben, majd délután a tőzsde visszaesésével párhuzamosan erősödni kezdett. A részvénypiac zárása után 266,84 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 210,60-nál állt.
A vezető részvényindexek Nyugat-Európában is 3 százalék feletti erősödéssel kezdték a napot, délutánra azonban lassan visszaestek, a BÉT zárása után már csak 1,5-2 százalék körüli pluszban voltak.