3p

A reggeli esés után a nap második felére teljesen megfordult a hangulata Budapesti Értéktőzsdén, a végén közel 1 százalékkal hétfői értéke felett zárt a BUX index. A javulást elsősorban az OTP vezette, a bank papírjai a nap végére több mint 5 százalékkal értek többet, mint a hétfői záráskor. Délutánra több vezető részvény is pluszba tudott kapaszkodni a délelőtti esés után.

A nap első felében még követte a Wall Street zuhanását a BUX index, reggel közel 4 százalékos mínuszban is volt egy darabig, majd onnan kapaszkodott vissza a nap második felére. Végül a Mol és az Egis kivételével minden vezető részvény a pozitív oldalon fejezte be a kereskedést, főleg az OTP közel 5 százalékos javulása volt figyelemre méltó.

A BUX index végül 12 564 ponton zárta a napot, ez 0,98 százalékkal volt magasabb a hétfői értékénél. A részvényforgalom kimondottan alacsony volt, még a 15 milliárd forintot sem érte el, mindez arra utal, hogy végetért a múlt hónapban tapasztalt részvényvásárlási láz a magyar kisbefektetők körében. A vezető papírok a Mol és az Egis kivételével erősödni tudtak, kiemelkedett az OTP, mely 5,6 százalékos ugrás után 3094 forinton zárt. Az orosz Sberbank szóvivője még hétfőn este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a legnagyobb orosz bank megvenné az OTP-t vagy a Raiffeisent.

Nem járt ilyen jól a Mol, mely a nap végére mínuszba esett vissza, 1,48 százalékos gyengülés után 10 010 forintba kerültek az energiacég papírjai a tőzsdén. A Magyar Telekom 0,35 százalékot tudott javítani a végére, 580 forintig kúsztak így fel a távközlési részvények a piacon.

Vegyesen zárták a napot a gyógyszeripari részvények, melyek közül az Egis 3,77 százalékos gyengült, 10 710 forinton fejezte be a napot, míg a Richter 0,78 százalékos drágulással 27 000 forintig zárkózott fel.

A forint kedden sem nagyon mozdult el a devizapiacon, a 260-262-es sávból alig tudott kitörni a magyar deviza. Délután a tőzsde zárását követően 261,83 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 205,36 volt. Szerdán még várhatóan hasonlóan csendes lesz a kereskedés a devizapiacon, majd legkorábban csütörtökön lehet jelentősebb elmozdulásra számítani, akkor ugyanis az európai jegybankok kamatdöntő ülést tartanak.

A nemzetközi piacokon is pozitívba fordult a hangulat a hétfői zuhanást követően, az Egyesült Államokban a hírek szerint kedden dönthet a Kongresszus a detroiti autógyártók megmentéséről. Mint ismeretes, a General Motors, a Ford és a Chrysler összesen 25 milliárd dollárt kérne annak érdekében, hogy életben maradjanak.

Jelentős makroadat kedden nem jelent meg, Amerikában a befektetők többsége már a pénteken érkező munkanélküliségi adatokat várja.

Nyugat-Európában a nap első felében tapasztalt zuhanás után délutánra pluszba fordultak a mutatók. A magyar tőzsde zárása után a londoni FTSE index 1,34 százalékkal állt hétfői értéke felett, míg a DAX 3,73 százalékkal emelkedett délutánra. A Wall Streeten jelentős emelkedéssel kezdtek délután az indexek, a hétfői zuhanást követően a Dow 2,56 százalékos pluszban volt, míg a Standard & Poor's 500 2,84 százalékkal állt előző napi értéke felett a nyitás után nem sokkal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!