A nap első felében még követte a Wall Street zuhanását a BUX index, reggel közel 4 százalékos mínuszban is volt egy darabig, majd onnan kapaszkodott vissza a nap második felére. Végül a Mol és az Egis kivételével minden vezető részvény a pozitív oldalon fejezte be a kereskedést, főleg az OTP közel 5 százalékos javulása volt figyelemre méltó.
A BUX index végül 12 564 ponton zárta a napot, ez 0,98 százalékkal volt magasabb a hétfői értékénél. A részvényforgalom kimondottan alacsony volt, még a 15 milliárd forintot sem érte el, mindez arra utal, hogy végetért a múlt hónapban tapasztalt részvényvásárlási láz a magyar kisbefektetők körében. A vezető papírok a Mol és az Egis kivételével erősödni tudtak, kiemelkedett az OTP, mely 5,6 százalékos ugrás után 3094 forinton zárt. Az orosz Sberbank szóvivője még hétfőn este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a legnagyobb orosz bank megvenné az OTP-t vagy a Raiffeisent.
Nem járt ilyen jól a Mol, mely a nap végére mínuszba esett vissza, 1,48 százalékos gyengülés után 10 010 forintba kerültek az energiacég papírjai a tőzsdén. A Magyar Telekom 0,35 százalékot tudott javítani a végére, 580 forintig kúsztak így fel a távközlési részvények a piacon.
Vegyesen zárták a napot a gyógyszeripari részvények, melyek közül az Egis 3,77 százalékos gyengült, 10 710 forinton fejezte be a napot, míg a Richter 0,78 százalékos drágulással 27 000 forintig zárkózott fel.
A forint kedden sem nagyon mozdult el a devizapiacon, a 260-262-es sávból alig tudott kitörni a magyar deviza. Délután a tőzsde zárását követően 261,83 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 205,36 volt. Szerdán még várhatóan hasonlóan csendes lesz a kereskedés a devizapiacon, majd legkorábban csütörtökön lehet jelentősebb elmozdulásra számítani, akkor ugyanis az európai jegybankok kamatdöntő ülést tartanak.
A nemzetközi piacokon is pozitívba fordult a hangulat a hétfői zuhanást követően, az Egyesült Államokban a hírek szerint kedden dönthet a Kongresszus a detroiti autógyártók megmentéséről. Mint ismeretes, a General Motors, a Ford és a Chrysler összesen 25 milliárd dollárt kérne annak érdekében, hogy életben maradjanak.
Jelentős makroadat kedden nem jelent meg, Amerikában a befektetők többsége már a pénteken érkező munkanélküliségi adatokat várja.
Nyugat-Európában a nap első felében tapasztalt zuhanás után délutánra pluszba fordultak a mutatók. A magyar tőzsde zárása után a londoni FTSE index 1,34 százalékkal állt hétfői értéke felett, míg a DAX 3,73 százalékkal emelkedett délutánra. A Wall Streeten jelentős emelkedéssel kezdtek délután az indexek, a hétfői zuhanást követően a Dow 2,56 százalékos pluszban volt, míg a Standard & Poor's 500 2,84 százalékkal állt előző napi értéke felett a nyitás után nem sokkal.