3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentősen gyengült szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a végén több mint 3 százalékkal zárt előző napi értéke alatt. A vezető részvények a Richter kivételével visszaestek, különösen a Mol 7 százalék feletti bukása volt fájó. A délután megjelent újabb kiábrándító amerikai makroadat hatására a nap második felében a nemzetközi piacok is lejtmenetbe kapcsoltak.

Az év első két napjának szárnyalása után szerdán a BUX is behúzta a kéziféket, a mutató a nap végére 3,2 százalékkal esett vissza keddi záróértékéhez képest. Főleg a Mol folyamatos gyengülése húzta le a piacot egész nap, a végén az olajrészvények 7 százalék feletti mínuszban zártak.

A BUX index 12 977 ponton fejezte be a szerdai kereskedést, ez 3,25 százalékkal volt alacsonyabb, mint egy nappal korábban. A forgalom átlagos volt, főleg a nap első óráiban az emelkedő szakaszban volt a szokottnál több vevő.

A vezető részvények közül csak a Richter tudta magát pluszban tartani, a többi papír jelentős veszteségeket könyvelhetett el. Kiemelkedett a Mol, mely 7,37 százalékos szakadás után 10 550 forinton állt a kereskedés zárásakor. Az OTP árfolyama 4,1 százalékkal esett vissza, 3040 forintba kerültek a bank papírjai a nap legvégén. A Magyar Telekom megúszta kisebb eséssel, az 552 forintos záróárfolyam 1,43 százalékkal maradt el a kedditől.

Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, hiszen a Richter még a negatív hangulatban is 0,49 százalékot tudott javítani, így 30 850 forinton fejezte be a napot, az Egis viszont 3,59 százalékos visszaesést követően 10 600 forinton zárt.

A forint a reggeli nyitást követően erősödött a devizapiacon, az euró jegyzése 263 alá esett, majd délelőttre ismét keddi árfolyama környékén állt a magyar fizetőeszköz. Délután aztán a romló általános befektetői hangulatban a forint sem sokáig tudott talpon maradni, újabb gyengülési hullám indult. A tőzsde zárása után nem sokkal 268,29 forintot kellett adni egy euróért. A zárás előtt a dollár árfolyama is felfelé indult, egészen 196,54-ig gyengült a forint az amerikai devizával szemben.

A nap második felében közölték a tengerentúlon a legfrissebb munkaerőpiaci statisztikát, az ADP index szerint decemberben 693 ezer ember veszítette el munkahelyét, miközben az elemzők csak 450-500 ezer körüli elbocsátásra számítottak. Mindez nem túl jó jel a pénteken megjelenő munkanélküliségi adatok előtt, így jó eséllyel 7 százalék fölé emelkedik a munkanélküliség az Egyesült Államokban.

A kiábrándító adat után a nemzetközi piacokon sorra lefelé indultak a részvényindexek. Nyugat-Európában a londoni FTSE 3,16 százalékos mínuszban volt a magyar tőzsdezárás után, míg a frankfurti DAX 1,81 százalékot bukott keddhez képest. A Wall Streeten szintén jelentős eséssel kezdtek a mutatók, a Dow az első néhány óra után 1,88 százalékkal állt előző napi értéke alatt, míg a S&P 2,1 százalékot veszített értékéből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!