3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nap első felének mínuszai után a zárásra a pozitív oldalra kerültek a vezető indexek a Wall Streeten. Az utóbbi napokban ismét felerősödtek a félelmek a bankszektorral kapcsolatban, csütörtökön azonban a befektetők már abban bíztak, hogy az állam megint megmenti a pénzintézeteket.

A csütörtöki kereskedés első felében még a pénzügyi szektor problémái miatt folytatták mélyrepülésüket a vezető amerikai részvénypiacok, majd a nap második felére felfelé indultak az indexek, mivel a befektetők bíznak abban, hogy a kormány a 700 milliárd dolláros mentőcsomag második feléből ismét kisegíti a bajba jutott bankokat. A Dow és a S&P végül kismértékű pluszban zártak, míg a Nasdaq jelentősebben emelkedett az Intel gyorsjelentése előtt.

A Dow Jones ipari index 0,15 százalékos emelkedés után 8212 ponton zárta a napot. Napközben több mint 200 pontot esett a mutató értéke, így 8000 pont alatt is járt, majd onnan kapaszkodott vissza. A Standard & Poor's 500 0,13 százalékot javított a kereskedés végére, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq 1,49 százalékkal zárt szerdai értéke felett. A Nasdaq kimagasló teljesítménye annak volt köszönhető, hogy a technológiai szektor részvényei mindig az elsők között szoktak lenni az emelkedésben, ezeket kezdik először venni a befektetők.

A Bank of America szerdán jelentette be, hogy várhatóan újabb állami segítségre lesz szüksége a veszteségek miatt, ez pedig ismét felerősítette a félelmeket a pénzügyi szektorban. A nap második felére aztán pozitívra változott a befektetők hangulata, mivel abban bíztak, hogy a szeptemberben megszavazott 700 milliárd dolláros mentőcsomag második feléből az állam kisegíti a bankokat. A Szenátus a tőzsdezárás után szavazott a második 350 milliárd dollár felhasználásáról.

Csütörtök estére a Bank of America és a pénzügyminisztérium képviselői közel kerültek a megegyezéshez, a hírek szerint a bank újabb 15-20 milliárd dollárt kaphat az állami keretből. A cég csütörtök este azt is közölte, hogy a korábban tervezett helyett már a pénteki nyitás előtt közli negyedik negyedéves eredményeit, melyek várhatóan veszteséget fognak mutatni. Eredetileg kedden jelentett volna a Bank of America.


A befektetők körében olyan pletykák is elterjedtek, hogy a Citigroup tovább fogja leépíteni üzletágait a pénzügyi nehézségek miatt, illetve több banknak is szüksége lehet még állami segítségre.

A bankrészvények a nap második felének fellendülése ellenére is mínuszban zártak: a Bank of America 18 százalékot veszített értékéből, míg a Citigroup 15 százalékot, a Morgan Stanley pedig 5,4 százalékot bukott. 6,1 százalékkal lettek olcsóbbak a JP Morgan papírjai, miután a cég csütörtökön közölte negyedik negyedéves eredményeit, melyek kicsivel jobbak lettek a vártnál.

Az olaj ára 1,88 dollárral esett vissza a világpiacon, így 35,40 dollárba került egy hordó nyersanyag a nap végén.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!