3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kiújult, majd újra enyhült ukrán-orosz feszültség padlóra küldte a Richter és az OTP árfolyamát is - összegzik heti elemzésükben a történteket a Raiffeisen elemzői.

A húsvéttal rövidített héten a hazai index a világ egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta. A kiújult, majd újra enyhült orosz-ukrán feszültség hullámvasútra küldte az OTP és a Richter árfolyamát - írják heti összefoglalójukban a Raiffeisen Bank elemzői. Így négy hét emelkedés után korrigált az index. Szerencsére a forgalom, ami negyedik hete zsugorodik az év második legalacsonyabbja volt. Persze ebben a négy napos kereskedési hétnek is nagy szerepe van. Az index számára támaszt a 17500 pont nyújt, emelkedésben a 17795-t kell leküzdeni a 17850-nél található ellenállások előtt.

A jövő héten felpörgő amerikai gyorsjelentési szezon, a húsvét hétfő következtében rövidített kereskedési hét és a keleti szomszéd bizonytalan helyzete miatt volatilis kereskedésre számítanak. Az erős orosz és ukrán kitettség ellenére negyedik emelkedő hetét hozta össze az OTP az elmúlt öt hétben. A forgalom az egész héten havi átlag alatt maradt, mire csütörtökön szinte teljesen elfogyott. Így is csak a negyedik leggyengébb heti forgalmat produkálta. Erős támaszt képvisel a 4203, ami alatt a 4101 kerül képbe.

A Mol három hét erősödés után esett heti szinten, hogy újra a 13 000 forint alá essen. Az esésben sajnos még nőtt is a forgalom, így veszélybe került a 12 500 forintnál található támaszok is. A 12 000/11 800 forint képez valódi erős támaszt az árfolyam előtt. Azáltal, hogy nem sikerült a 13 300 forint fölött zárni érvényben hagyta a lassan másfél tartó csökkenő trendet. 

A Richter esetében a 4000 forint verte vissza a támadást. Az árfolyam két hét emelkedést követően csökkent, azonban már pár héttel korábban visszatért a hosszú távú emelkedő trendjébe az árfolyam és amíg a 3800-4000 forint közötti sávban marad időben dolgozza le túladott értékeit. Negatív dolgot, hogy a forgalom a csökkenésben enyhén erősödött az előző héthez képest, pláne, hogy csak 4 napi kereskedéssel érte el mindezt.

A Magyar Telekom második hete zár nyitószintjénél, ami nagyfokú bizonytalanságra utal. Ezt támasztja alá, hogy a forgalom második hete csökken és az év legalacsonyabbja volt. Legutoljára augusztus végén láthattunk ilyen gyenge értékeket. Az árfolyam számára a cél a 310 forint meghaladása, míg támaszt a 305/300 forint képez. Két hete nem sikerül az április első hetében forintos negyedéves átlagot meghaladó forgalmú sávot meghaladnia.

A héten - ahogy fentebb is olvasható - leginkább meghatározó téma az orosz-ukrán konfliktus kiéleződése volt. Sajtóértesülések szerint az oroszok célja leszakítani ukrán régiókat, melyek közül a keletiek ezek után szavazhatnának arról, hogy az orosz föderációba csatlakozzanak. Ezt persze az orosz vezetők tagadják, és némi meglepetésre a csütörtöki genfi találkozón Oroszország elfogadta a közös nyilatkozatot melyet az ukrán amerikai és EU s illetékessel együtt írtak és melynek része a kelet-ukrán területfoglalás elítélése. Elméletben ettől enyhülhet a konfliktus, de a kétség szikrája úgy tűnik megmaradt a befektetőkben, mivel optimizmusnak kevés jelét lehetett látni a piacokon. A továbbiakban is meghatározó téma lehet a konfliktus, és a menekülő eszközök (centrum országok kötvényei, CHF, arany) árfolyamát magasan tarthatja.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!