Kismértékű javulással zárta a hetet a BUX index, mely így elmaradt a nemzetközi piacok emelkedésétől. A vezető részvények közül csak a Mol veszített értékéből, a többi blue chip csütörtöki értéke felett zárt. Amerikában két nagy bank - a Citi és a Bank of America - is pénteken közölte negyedéves eredményét, melyek felemásra sikerültek.
12 142 pontig tudott emelkedni a BUX index értéke pénteken a zárásra, ez 0,38 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki szint. A 45 pontos emelkedés mellé átlagosnak mondható forgalom társult, mintegy 20 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel a befektetők.
A blue chipek jórészt drágulással zártak a hét utolsó kereskedési napján, csak a Mol nem tudott kijönni a mínuszból a végére. Az olajtársaság részvényei végül 9690 forinton zárták a napot, ami 0,62 százalékkal maradt el csütörtöki értékétől. Az OTP 0,81 százalékos emelkedés után 2620 forintot ért a nap végére, míg a Magyar Telekom 557 forintos árfolyama 0,91 százalékkal volt magasabb, mint csütörtökön.
Jó napot zártak a gyógyszergyártók is a tőzsdén, főleg az Egis 3 százalék feletti emelkedése volt pozitív. A cég papírjai végül 11 150 forintba kerültek a záráskor, míg a Richter 0,51 százalékos javulás után 29 500 forintba került.
A BUX pénteki teljesítményével alulteljesítő volt a nemzetközi piacokhoz képest, Nyugat-Európában és a régiónkban is jóval nagyobb mértékben emelkedtek az indexek. Londonban az FTSE délután 2,04 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 1,95 százalékot javított a nap második felére. Régiónkban a varsói WIG20 index 1,24 százalékkal kapaszkodott feljebb, a prágai PX50 pedig 1,26 százalékkal állt csütörtöki értéke felett a magyar tőzsdezárás után.
A forint délelőtt még erősödött előző napi értékéhez képest, majd a délutáni órákban ismét gyengülésnek indult. A nap első feléban tapasztalt 275-277-es euróárfolyam után a tőzsde zárásakor 279 körül állt az európai deviza értéke. A dollárért 210,80 forintot kellett adni délután, míg a svájci frank 188,24 forintig drágult.
Amerikában jórészt a bankok gyorsjelentései és a decemberi inflációs adatok mozgatták a befektetők fantáziáját a nyitás előtt. A Citigroup a vártnál lényegesen nagyobb veszteségről számolt be magyar idő szerint kora délután, majd nem sokkal később a Bank of America az elemzői konszenzusnál kedvezőbb gyorsjelentést tett közzé. Az infláció minimális, 0,1 százalékos volt az év utolsó hónapjában a tengerentúlon, ez kicsit magasabb a vártnál, az elemzők ugyanis már deflációra számítottak.
A Wall Streeten a nyitás ismét pozitív volt, a csütörtöki nap második felében tapasztalt optimizmus átterjedt péntekre is. Néhány órával a nyitás után a Dow 0,86 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,72 százalékot javított.