9795 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,71 százalékkal volt magasabb az előző napi értéknél. A hongkongi Hang Seng 1,03 százalékot javított a nap második felére, míg a Shanghai Composite 0,51 százalékkal erősödött. 1,32 százalékos volt a plusz a dél-koreai tőzsdén, a tajvani piac pedig 1,54 százalékkal kapaszkodott feljebb.
Elsősorban a technológiai részvényeknek volt jó napjuk Ázsiában, miután kedden a Wall Street zárása után a vártnál jobb második negyedéves eredményekről számolt be az Intel. A japán Advantest Corp például 5,2 százalékkal lett drágább a nap végére, míg a koreai tőzsdén a Samsung árfolyama 3,4 százalékkal emelkedett.
Az Amerikából érkező hírek mellett a szingapúri gazdaság javuló növekedési kilátásai okoztak pozitív hangulatot, a módosított előrejelzés szerint akár 15 százalékkal is bővülhet idén az exportra épülő gazdaság. A szingapúri gazdaságot gyakran a világgazdaság barométereként használják, Ázsiában ugyanis ez a leginkább exportorientált ország.
A japán tőzsdén jó napja volt a Mizuhonak is, miután a japán óriásbank bejelentette, hogy 130 jenen bocsátja ki új részvényeit, ami elmarad a tegnapi záróárfolyamtól. A pénzintézet 8,4 milliárd dollárnyi tőkét vonna be új részvényekből, a szerdai kereskedés második felére 4,4 százalékkal emelkedett a papírok árfolyama.
A devizapiacokon a dollár erősödött a japán jennel és az euróval szemben, míg az olaj ára a vezető ázsiai árutőzsdéken ismét 77 dollár alá esett azok után, hogy tegnap több mint 2 dollárral nőtt az árfolyam. A visszaesés oka, hogy kedden bejelentették, hogy meglepetésre emelkedtek az amerikai olajkészletek, emiatt pedig továbbra is visszafogott maradhat a kereslet az üzemanyagok iránt.
Menedzsment Fórum