9507 ponton állt csütörtök reggel a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,46 százalékkal volt magasabb az előző napi záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,47 százalékkal erősödött, a Shanghai Composite viszont 0,56 százalékos mínuszba csúszott vissza. 1,32 százalékot tudott javítani a dél-koreai Kospi, a tajvani piacon pedig egy százalék körüli volt a plusz.
Az ázsiai tőzsdék jó teljesítménye elsősorban annak volt köszönhető, hogy Amerikában kitört a hurráoptimizmus szerdán. A Dow Jones a nap végére 2,8 százalékkal ugrott keddi értéke fölé, de a többi vezető index is jól teljesített. Ennek oka elsősorban a State Street nevű bank jelentősen javított profitvárakozása volt, mely pozitív hangulatot hozott a teljes pénzügyi szektorba.
A pozitív hangulathoz hozzájárult az is, hogy egy fontos lélektani szintet küzdött le a Dow, hiszen június vége óta először zárt 10 000 pont felett.
Az elemzők arra figyelmeztetnek, hogy egyetlen nap alatt semmi nem változott meg gyökeresen: a világ részvénypiacai továbbra is volatilisek maradhatnak, a teljesítmény nagyban függhet a gazdaság talpra állásától. A szakemberek szerint nem szabad elfelejteni, hogy Európában, Ázsiában és az Egyesült Államokban továbbra is vannak arra utaló jelek, hogy lassul a növekedés.
A devizapiacokon a dollár erősödött a japán jennel szemben, illetve az euró is felfelé kapaszkodott kicsit az amerikai fizetőeszköz ellenében. Az olaj világpiaci ára jelentősen emelkedett a pozitív hangulatban, csütörtök reggel már majdnem 75 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.
Menedzsment Fórum