9737 ponton fejezte be a pénteki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,92 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi értéktől. Eközben a hongkongi Hang Seng 0,6 százalékkal gyengült, a Shanghai Composite pedig 0,96 százalékot veszített értékéből. A dél-koreai Kospi a nap végére 0,58 százalékkal esett vissza, a tajvani piacon pedig 1,52 százalékos volt a mínusz.
A gyenge teljesítmény annak volt köszönhető, hogy a csütörtöki kereskedés végére a Wall Streeten is jelentősen visszaestek a mutatók, miután a legnagyobb amerikai kiskereskedők csökkentették a forgalomra vonatkozó előrejelzésüket. A cégek szerint a magas munkanélküliség és a visszafogott kiskereskedelmi forgalom meggátolhatja a gazdaság kilábalását a válságból.
Amerikában a pénzügyi szektornak sem volt jó napja, mivel továbbra is bizonytalan, pontosan milyen formában kerül a Kongresszus elé a pénzügyi szabályozásról szóló csomag.
Japánban az exportőrök voltak a legnagyobb vesztesek között, miután a befektetők a jen erősödését várják a dollárral szemben, ez pedig visszavetheti a kivitelre termelő vállalatok profitját. Ausztráliában a nyersanyagcégek és a pénzügyi szektor voltak a legnagyobb vesztesek, mivel továbbra sem lehet pontosan tudni, milyen hatása lesz, ha a kormány valóban eltörli a korábbi különadót.
A devizapiacokon a dollár alig mozdult a japán jennel szemben, az euró pedig kismértékben gyengült az amerikai zöldhasú ellenében. Az olaj világpiaci ára kismértékben csökkent péntek reggelre, de még mindig több mint 76 dollárt kellett fizetni egy hordó nyersanyagért.
Menedzsment Fórum