3p

Az elemzők többsége ugyan biztos abban, hogy az Európai Központi Bank (EKB) ma negyed százalékkal emeli a kamatokat, ám egy másik megoldandó probléma is tornyosul Triche-ék előtt. A kamatemelés eurót erősítő hatását kellene mérsékelni és a pénzmennyiséget növelni annak érdekében, hogy a dél-európai államok adósságválsága kezelhetőbb legyen, áll a Commezbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (263,00 – 266,00): Az EUR/HUF árfolyama stabilan tartja magát a 265-ös szint környékén, hiába minősítették le tegnapelőtt este a portugál adósságbesorolást, a szerdai nap elteltével sem történt komolyabb reakció. Ma halvány erősödéssel nyitott a forint, 264,80-ról 264 felé vette az irányt az árfolyam. Az EUR/USD árfolyamának esése, a dollár erősödése némi kockázatkerülést mutat, ami a térségbeli devizákat a gyengülés irányába vihetné, ennek ellenére stabilan tartja az utóbbi pár napra jellemző szűk sávot a zloty és a korona is. A forint esetében a gyenge ipari termelési adatok is a gyengülés irányába hatnának, még ha kis mértékben is: a májusi előzetes adatok alapján az ipari termelés hónap/hónap alapon 0,8 százalékot zsugorodott, az áprilisi 0,7 százalékos emelkedés után. (lásd: lásd: A Suzuki miatt csökkenhetett a magyar ipar teljesítménye) A forint a mai nap folyamán szélesebb sávban mozogat a 263-266 közötti kereskedéssel számolhatunk.

EUR/USD (1,4250 – 1,4350): Az EKB kétfrontos háborújáról fog szólni a mai nap. Az infláció féken tartása mellett ugyanis a görög és portugál gondokra is gyógyírt kellene találni. Az előbbihez egyszerűbb a képlet: a pénzromlás fokozódását kamatemeléssel próbálja kordában tartani az Európai Központi Bank. A kamatemelés több mint valószínű, a Bloomberg hírügynökség által készített felmérés alapján 55 elemzőből mindenki arra tippelt, hogy 1,5 százalékos lesz holnaptól az euró alapkamata. A fél háromkor kezdődő sajtótájékoztatón a kamatpálya körüli kérdések háttérbe szorulhatnak, és a figyelem a válságmegoldásra összpontosul. Az adósságválsággal kapcsolatban azonban rengeteg a kérdőjel, a piacok sok kérdésben várják az ECB válaszát a problémakezelés mikéntjéről. Ha Trichet úr képes lesz a kereskedőket megnyugtatni, akkor újra 1,44 körüli EUR/USD árfolyamra számíthatunk, ellenkező esetben tartósabban 1,43 alatt rekedhet az euró/dollár keresztárfolyama.

CHF/HUF (219,50 – 222,00): Mindössze egy hetet volt képes a CHF/HUF a 220-as tartomány alatt maradni. A portugáliai aggodalmak felerősödésével az EUR/CHF kurzusa újra 1,20 alá került. Az ECB kamatdöntés és a sajtótájékoztató ezen devizapárok árfolyamában is mély nyomokat hagyhatnak, remélhetőleg sikerül az ECB-nek olyan álláspontot foglalnia, amely nem fokozza a kockázatkerülést.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!