3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Folytatódik az EUR/USD 1,30 körüli stagnálása, ami gyakorlatilag egy hete tart. Az EU padlása tele van gondokkal, megoldásra váró problémákkal. A múlt heti brit vétó miatt a nem eurozónatag országok nem fognak gyors döntést hozni a fiskális integráció elmélyítésének ügyében - olvasható a Commerzbank pénteki elemzésében.

EUR/HUF (299,50 – 302,50): Tegnap kiderült, hogy a néhány napja emlegetett 100-200 milliárdos hiány 320 milliárdos lett, és az is világossá vált, hogy ez mivel lesz betömve. Kiadáscsökkentés helyett adóemeléssel, zárolással, átcsoportosítással és újabb nyugdíjeinstanddal oldja meg a kormány a növekedés hiánya miatt keletkezett deficitet. Ezzel párhuzamosan kiderült milyen feltételekkel egyezett meg a kormány és a Magyar Bankszövetség a devizahitelek ügyében. A forint az imént felsorolt bejelentések hatására erősödni tudott mind az euróval szemben, mind pedig a régiós devizákhoz képest. Túl nagy változásról azonban nem beszélhetünk, az EUR/HUF árfolyama ugyan 304-ről 302 alá esett, de az állampapírok másodpiacán a hosszabb futamidők esetében kissé emelkedtek a hozamok. A magyar referencia CDS-felárunk sem változott számottevően, 580 bázispont körül stagnált a héten. Rövidtávon a következő fontos belföldi esemény a keddi MNB kamatdöntő ülés lesz, a várakozások emelést prognosztizálnak 0,25 és 0,5 százalékos szigorításra lehet leginkább számítani. A ma közzétett októberi bruttó átlagfizetések 6,1 százalékkal emelkedtek a várt 4,7 helyett, ami újabb ok amellett, hogy a Monetáris Tanács emeljen.

EUR/USD (1,2975 – 1,3100): Folytatódik az EUR/USD 1,30 körüli stagnálása, ami gyakorlatilag egy hete tart. Az EU padlása tele van gondokkal, megoldásra váró problémákkal. A múlt heti brit vétó miatt a nem eurozónatag országok nem fognak gyors döntést hozni a fiskális integráció elmélyítésének ügyében. A leminősítés veszélye folyamatosan Európa felett lebeg, az öreg kontinens bankszektora szenved az új tőkemegfelelési mutatók miatt, és akkor még nem boncolgattuk az EFSF-alap körüli kérdéskört és az ECB kötvénypiaci intervenciós politikáját. Az Egyesült Államokban ma inflációs számokat publikálnak, de még ha folytatódik is az októberi minimális defláció, az akkor sem fogja túlságosan fűteni a QE3-as várakozásokat a bizonytalan európai gazdasági helyzet miatt. A dollár/forint kurzusa a 232-ról 230 felé tart, esély mutatkozik arra is, hogy a 230-as szint alá kerüljön rövid időre az USD/HUF árfolyama.

CHF/HUF (244,00 – 247,00): Nem sokat erősödött a frank a tegnapi SNB kamatdöntés után, miután kiderült, hogy nem emeli az 1,20-as küszöböt, az EUR/CHF árfolyama 1,2225-ig esett, ma délelőtt sem tudott az euró/frank keresztárfolyam érdemben elmozdulni. A CHF/HUF vonalon viszont van valamennyi változás, 246,50-ről 245,5-re változott az árfolyam.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!