Az IBM a vártnál jobb profitelőrejelzést közölt, így a nyitás előtt jelentősen erősödtek a technológiai vállalat papírjai az elektronikus kereskedésben. A nap másik pozitív híre, hogy az amerikai kormány tulajdonrészt venne a bajba jutott bankokban, ez talán segíthet megnyugtatni a hektikus pénzügyi piacot. A nyitás előtt mindegyik jelentős amerikai határidős index pluszban állt.
Az előrejelzések szerint a Dow Jones index 1,92 százalék körüli emelkedéssel nyithat, a Standard & Poor's futures indexe 2,16 százalékos javulást mutatott, míg a Nasdaq 2,63 százalékkal ugorhat meg a kereskedés nyitása után.
Az elmúlt napok pánikhangulata után a világ vezető jegybankjainak soron kívüli kamatvágása szerdán már kicsit megnyugtatta a piacokat, ez csütörtökön már Európában is érezhető volt. Délután nem sokkal a nyitás előtt úgy tűnt, hogy az amerikai részvénypiacok is csatlakoznak az európai emelkedéshez, ugyanakkor továbbra is nagy a bizonytalanság, abban egyetértenek a befektetők, hogy a kamatcsökkentés csak első lépésnek felel meg, később ennél többre lesz szükség.
A lehetséges megoldás lehet a nagy bankok állami feltőkésítése, Nagy-Britannia már szerdán bejelentette, hogy az 50 milliárd fontos segély fejében kisebbségi tulajdonrészt szerezne az ország legnagyobb pénzügyi cégeiben. Ma kiderült, hogy az amerikai kabinet is hasonló megoldáson töri a fejét: a múlt héten elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomag ellenében kisebbségi tulajdonrészt szeretnének a megsegített bankokban kapni.
Szerdán este jelentették be a tengerentúlon, hogy a Fed újabb 37,8 milliárd dolláros hitelt nyújt az AIG biztosítótársaságnak, mely nemrég komoly bajba került, és csak 85 milliárdos állami segítséggel tudott megmenekülni. A cég részvényei a hírre felfelé indultak a tőzsdén.
Csütörtök délután közölték Amerikában a szokásos heti munkanélküliségi adatokat, melyek kismértékű javulást mutatott. A múlt heti közel 500 ezres szám után most 478 ezerig csökkent a heti friss munkanélküliek száma, ezzel visszaesett hétéves csúcsáról.