A technológiai részvények meglódultak péntek reggel Ázsiában, miután az Intel előző nap bejelentette, hogy a korábban vártnál kedvezőbbek a kilátásai, így az eddig számítottnál jobb eredményt érhet el. A vezető részvényindexek ugyanakkor vegyesen zárták a hét utolsó kereskedési napját a Távol-Keleten, az amerikai gazdaság problémái aggasztották a befektetőket.
10 982 ponton állt a nap végén a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,68 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A hongkongi Hang Seng viszont 0,17 százalékos lecsorgással zárt, a kínai Shanghai Composite pedig 0,27 százalékos javulást mutatott. 0,95 százalékkal kapaszkodott feljebb a dél-koreai Kospi index, a tajvani piacon pedig 0,81 százalékos erősödés volt megfigyelhető.
Az Intel csütörtökön jelentette be az Egyesült Államokban, hogy a következő hónapokra a vártnál kedvezőbbnek látja a kilátásokat, várhatóan a korábban tervezettnél magasabb bevételt és profitot érhet el. Ez a hír az egész technológiai szektorra hatással volt, hiszen ez arra utalhat, hogy a cég beszállítói is több megrendelésre számíthatnak. Éppen ezért a technológiai szektor volt a nap nyertese Ázsiában is. A Samsung Electronics például 0,7 százalékkal erősödött a nap végére, az Eplida memóriagyártó papírjai 0,8 százalékkal drágultak, a Lenovo-részvények pedig 0,9 százalékkal értek többet, mint csütörtökön.
Az amerikai gazdaságból érkező hírek azonban óvatosságra intették a befektetőket, csütörtökön a kiskereskedelmi forgalomról és a heti friss munkanélküliek számáról is a vártnál kedvezőtlenebb adatok jelentek meg. Ráadásul az utóbbi napokban ismét felerősödtek a félelmek azzal kapcsolatban, hogy Kínában rövidesen szigorítják a hitelezést, azaz a végéhez közeledik az olcsó pénz időszaka.
Az olaj ára ismét 80 dollár alá csökkent a dollár erősödésének és a visszaeső keresletnek köszönhetően. Elsősorban a fejlődő országokban marad el a nyersanyag iránti igény a várttól.