A tőzsdei jelenlét eredményeképp a társaság 2-3 év múlva tőkebevonást szeretne végrehajtani, amelynek hatásaként további technikai fejlesztéseket, innovációkat, illetve akvizíciókat valósíthat meg. A fejlődésének egyik kulcsfontosságú területe a biztonságtechnikai divízió részarányának növelése a teljes árbevételen belül, a teljes bevétel növelése mellett.
Az Őrmester Nyrt. csoportszintű éves árbevétele 2,152 milliárd forint, ebből az anyavállalat 1,632 milliárd forintot, a külföldi és magyarországok pedig összességében 519 millió forintot termelnek. Árbevételében jelentős arányt, 84 százalékot képvisel az élőerős védelem, de ez visszaszorulóban van a biztonságtechnikai megoldások és a további egyedi vagyonvédelmi szolgáltatások javára.
Az Őrmester 20 éves tapasztalattal rendelkezik a vagyonvédelmi piacon, és regionális igazgatóságai révén szolgáltatásait országos lefedettséggel nyújtja, továbbá leányvállalatokkal rendelkezik Szerbiában, Szlovákiában és Romániában.
A cég közleménye szerint a magyarországi vagyonvédelmi piac jelenleg 230 milliárd forint nagyságú, amelyen mintegy 2.500 vállalkozás tevékenykedik. A piac legnagyobbjai - 1 milliárd forint éves árbevétel felett - az összes cég 1,5 százalékát képviselik, és tevékenységükkel a piac 35 százalékát fedik le. Közéjük tartozik az Őrmester Nyrt is. Legnagyobb versenytársai a magyar Civil Biztonsági Szolgálat és az In-Kal Security, illetve a piacot valóban uraló két nemzetközi cég, a Group 4 Securior és a Securitas. A piac fejlődését a növekvő biztonsági igény, a romló közbiztonság, a vállalati belső visszaélések növekedése, illetve a technika rohamos fejlődése indukálják.
Az Őrmester Nyrt. egyenként ezer forint, összesen 259,83 millió forint névértékű részvényei szerdától szerepelnek a Budapesti Értéktőzsde "B" kategóriájában.
MTI