Amerikában csütörtökön közlik a gazdasági növekedés második negyedéves felülvizsgált adatát, a héten ez lesz a legfontosabb adat a tengerentúlon. Ezenkívül fontos lakáspiaci adatok megjelenése várható, az eurozónában pedig munkanélküliségi adatot közölnek a hét végén.
Hétfőn magyar szempontból az MNB kamatdöntése lesz a legfontosabb, a jegybank az inflációs jelentést is frissíti a kamatdöntéssel együtt. Az elemzők nem számítanak az alapkamat változására, várhatóan továbbra is 8,5 százalékon marad a ráta.
A londoni tőzsde zárva tart a hét első napján, Amerikában a folyamatban lévő lakásértékesítések júliusi adatát ismerhetjük meg. Az előzetes várakozás szerint a múlt hónapban 0,8 százalékkal nőttek a lakásértékesítések a júniusi 2,6 százalékos visszaesés után, júliusban 4,9 millió lakás eladása lehetett folyamatban az elemzők szerint. Az adatok alátámasztják azt, hogy az ingatlanválság még javában tart a tengerentúlon, a közeljövőben nem is lehet számítani jelentős javulásra.
Kedden Németországban közlik a gazdaság második negyedéves növekedési adatát, míg az Egyesült Államokban a múlt havi Fed-kamatdöntés jegyzőkönyvét hozzák nyilvánosságra, melyből kiderülhet a döntés háttere, és következtetni lehet az amerikai jegybank további monetáris politikájára. Ez lesz a két meghatározó adat a hét második napján, de ezenkívül is jelennek meg fontos statisztikák. Szintén a német gazdasággal kapcsolatos az IFO üzleti hangulatindex, illetve a gazdasági szereplők várakozásai. A múlt hónapban a hangulatindex 97,5 ponton állt, míg a várakozások 90 pontot mutattak.
Amerikában kedden folytatódik a lakáspiaci adatok megjelenése: a S&P és a Case Shiller lakásár-indexe júniusban 15,8 százalékos csökkenést mutatott. Az elemzők szerint a júliusi adat várhatóan további csökkenést fog jelezni az árakban, ez is az ingatlanválság további elhúzódását jelezheti. Szintén kedden jelenik meg a múlt havi újlakás-értékesítési adat, mely havi szinten 0,6 százalékos csökkenést mutathat, a szakemberek szerint 530 ezer lakást értékesítettek júliusban. Ezzel egyidőben jelenik meg az amerikai fogyasztói bizalom indexe,mely legutóbb 51,9 ponton állt.
A szerdai viszonylag csendes nap lesz a makroadatok szempontjából, Amerikában a tartós fogyasztási cikkek megrendelésének adatát közlik a hatóságok. A várakozások szerint 0,8 százalékkal emelkedett a múlt hónapban a megrendelések értéke, a szállítmányozás kiszűrésével pedig 2 százalékos lehetett a bővülés. Szintén szerdán közlik a szokásos heti olajkészlet-adatokat, melyek a nyersanyag árfolyamát befolyásolhatják.
Csütörtökön a legfontosabb a már említett amerikai gazdasági növekedés lesz. Az első becslések szerint 1,9 százalékkal nőtt az Egyesült Államok gazdasága a második negyedévben, a piac 2-2,3 százalék körüli növekedésre számított előzetesen, ezért az elemzők szerint felfelé fogják módosítani az előző adatot. hazánkban a KSh csütörtökön közli a munkanélküliség május-július közötti alakulását.
Pénteken a legfontosabb az eurozóna munkanélküliségi adata lesz. Júniusban 7,3 százalékon állt a munkanélküliség az eurozónában. A tengerentúlon a személyes kiadások alakulását közlik a hét utolsó munkanapján, ami az infláció és a gazdasági növekedés szempontjából is fontos. ha csökkennek a személyes kiadások, az magas inflációt jelez, illetve a gazdasági növekedés lassulását. Itthon is lesznek fontos makroadatok a hét utolsó napján: a beruházások második negyedéves alakulását és az ipari termelői árak júliusi statisztikáját is akkor ismerhetjük meg.