2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Többnyire gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek pénteken, a befektetők többsége a délután megjelenő amerikai munkanélküliségi adatot várta, hogy irányt adjon a piacnak. Az utóbbi napok gazdasági aggodalmai után könnyen lehet, hogy a munkanélküliség is negatív meglepetést tartogat.

9203 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,13 százalékkal magasabb volt a csütörtöki értéknél. Eközben a tajvani tőzsde 1,06 százalékkal tudott emelkedni, a többi mutató viszont a negatív oldalon állt. A hongkongi Hang Seng például 1,38 százalékot veszített értékéből, míg a Shanghai Composite 1,06 százalékkal esett vissza. A dél-koreai Kospi is rossz napon van túl, 0,86 százalékot veszített.

Az Egyesült Államokban péntek délután közlik a júniusi munkanélküliségi adatot, melyet kiemelt figyelemmel kísérnek a befektetők. Az utóbbi napokban már jelentek meg kiábrándító adatok többek között a munkaerőpiacról is, de a feldolgozóipar és az ingatlanszektor is csalódást okozott.

Az elemzők szerint nagyjából 110 ezer munkahely szűnt meg a múlt hónapban a tengerentúlon, ez nagyrészt a 240 ezer alkalmi munka leépítésének volt köszönhető. Az utóbbi hónapokban többször figyelmeztettek arra a szakemberek, hogy a munkaerőpiac javulása jórészt az állami népszámlálás miatt felvett százezereknek köszönhető.

A Thomson Reuters elemzői konszenzusa szerint a magánszektorban 112 ezer új munkahely keletkezett júniusban, ami ugyan már javulást jelent a májusi 41 ezres növekedés után, de ahhoz nem elég, hogy megállítsa a munkanélküliségi ráta emelkedését.

Az elemzők szerint egy a vártnál rosszabb munkanélküliségi adat ismét felvetné annak veszélyét, hogy az amerikai gazdaság visszacsúszik a recesszióba, ez pedig az európai adósságproblémák mellett további negatív hatással lenne a világ tőzsdéire.

A devizapiacokon a dollár kismértékben erősödött a japán jennel szemben péntek reggelre, az euró pedig a jelek szerint tovább folytatja hónapok óta tartó vesszőfutását: azok után, hogy tegnap 1,25 fölé tudott kapaszkodni, ma reggel megint gyengült. Az olaj világpiaci ára kismértékben emelkedett a hét utolsó napjára, így 73,22 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!