A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,98 százalék csökkenéssel 12695 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,07 százalékkal 2903 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 1,11 százalékkal 1338 pontra süllyedt.
Miután a hétvégén sem sikerült a görög pártoknak koalíciós megállapodást kötni, ismét idegesen indult a kereskedés az európai piacokon, melynek eredményeként minden nagyobb tőzsde jelentős eséssel zárt, és az euró is komolyan gyengült a dollárral szemben.
Komolyan elbizonytalanította a befektetőket az is, hogy egyre több olyan vélemény lát napvilágot, mely a görögök euróövezetből való távozását vetíti előre. A befektetők egy része most azt próbálja megtippelni, hogy ennek valójában mennyi az esélye, és ennek függvényében adnak vagy vesznek a piacokon, vélte egy elemző a CNN-nek nyilatkozva.
Olaj volt a tűzre az a hétfőn ismertetett adat, amely szerint az euróövezet ipari termelése 0,3 százalékkal csökkent márciusban havi szinten, miközben a szakértők 0,4 százalékos növekedést vártak.
Nem véletlenül gyengültek elsősorban a banki részvények hétfőn, melyre ráerősített, hogy a JPMorgan részvények, melyek pénteken 8 százalékot estek, folytatták a lejtmenetet. Mint ismert a cég csütörtökön arról számolt be, hogy egy befektetési pozíciójukon legalább 2 milliárdos veszteség keletkezett. Miután idei mélypontjára esett az olajár, az energiaipari részvények sem teljesítettek túl jól hétfőn.
A botrányba keveredett vezérigazgató távozása jót tett a Yahoo papírjainak, melyek másfél százalékkal erősödtek. 4 százalékkal növekedett az Avon kurzusa is, azt követően, hogy a vállalat újabb felvásárlási ajánlatot kapott a Coty-tól.
mfor.hu