3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bár a vártnál jobb decemberi 5 százalékos inflációs adat további muníciót adhat a Monetáris Tanács „galambjainak” a további kamatvágáshoz, a 294-es szint nem jelentett akadályt az erősödés útjában, írja a Commerzbank devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (292,00 – 295,50): A tegnap reggeli 298 fölötti szintekről fordulva, egy viszonylag csendes nap után 296 közelében fejezte be a napot a forint.

Piaczárás után érkezett a hír, miszerint az ÁKK négy nagybankot bízott meg nemzetközi befektetői találkozók szervezésével, ami még nem jelenti konkrétan a régen várt devizakötvény kibocsájtást, de annak egyik fontos lépése. Egy sikeres devizakötvény aukciónak mindenképpen pozitív üzenete lenne. Ezzel jelezné az ország, hogy továbbra is a piaci finanszírozást preferálja az egyéb, akár monetáris eszközökkel szemben is.

A hírre a 295-ös szint alá erősödött az árfolyam. Ma reggel publikálta a KSH a decemberi inflációs adatot, és bár a vártnál jobb decemberi 5 százalékos inflációs adat további muníciót adhat a Monetáris Tanács „galambjainak” a további kamatvágáshoz, a 294-es szint nem jelentett akadályt az erősödés útjában.

A maginfláció 4,9 százalékos értéke azonban mindenképpen intő jel kell, hogy legyen. Nem gondoljuk, hogy a jelenlegi erősödés a teljes visszarendeződés kezdete lenne, hiszen a forint árfolyamát övező aggodalmak az MNB vezetőváltása és a jövőbeni monetáris politika (illetve annak eszközei) miatt alakultak ki. Ameddig a félelmek fennállnak, addig egy maihoz hasonló mozgás inkább egy kisebb korrekció, semmint trendforduló lehet. Továbbra is a 290-300-as sáv lehet a jellemző.

EUR/USD (1,3300 – 1,3420): Az 1,3330-1,3400-es szűk sávban folyik két napja a kereskedés, amit a ma reggeli, vártnál kicsivel rosszabb 0,7 százalékos, tavalyi német GDP adat sem tört meg.

A jelenlegi árfolyamszint inkább a dollár gyengülését, semmint az euró erejét mutatja. Továbbra sincs előrelépés az amerikai adósságplafon ügyében, sőt még a tárgyalások sem kezdődtek el. Továbbra sem látszik inflációs nyomás a QE programok miatt, így tovább maradhat a nullás kamatszint.

A jelenleg 2,5 százalékos potenciális amerikai növekedéssel, 2015 elejére látszik elérhetőnek a 6,5 százalék munkanélküliség. A FED nyilatkozatai alapján ez a mennyiségi lazítás végét jelentené, bár nem valószínű, hogy ez esetben hirtelen zárnák el a „csapokat”.

Az amerikai helyzet megoldódásával újra előtérbe kerülhetnek az európai problémák, így kérdéses, hogy eléri-e az árfolyam a tavalyi 1,3458-as csúcsát, vagy az 1,34-es technikai szint megállítja a menetelést. Addig is a jó meleg 1,33-1,34-es szint lehet a jellemző rövidtávon.

CHF/HUF (236,50 – 239,50): A frank 2011 vége óta nem látott szintekre, 1,24 közelébe gyengült tegnap az euróval szemben.

Az euró ellen múlt csütörtök óta 2 százalékot gyengülő frank hatása már látszik a CHF/HUF keresztben is. A tegnap reggel még 244-es szint fölött is mozgó árfolyam, ma hajnalban 238 alatt is megfordult, amiben persze szerepe volt a forint tegnap délutáni teljesítményének is.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!