9861 ponton állt a csütörtöki kereskedés végén a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,31 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,09 százalékot javított, a Shanghai Composite pedig 1,04 százalékkal kapaszkodott feljebb. Dél-Koreában a zárásra hozott pesszimizmust a szabad kereskedelmi egyezmény meghiúsulása, így a Kospi 2,7 százalékos zuhanással zárt, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,16 százalékkal gyengült.
A nyersanyagárak tovább emelkedtek, az olaj hordónként jegyzése például 88 dollár fölé ugrott annak köszönhetően, hogy csökkentek az amerikai készletek. Emellett néhány fém ára is emelkedett a piacokon. A szakemberek szerint az utóbbi napokban tapasztalható drágulás egyik oka, hogy a befektetők egy része otthagyja a kockázatosnak tartott részvénypiacot, és inkább nyersanyagokba fektet.
A hétvégi G20 üléssel kapcsolatban is komolyak a várakozások, Obama amerikai elnök máris arra kérte a világ többi fejlett országát, hogy segítsenek közösen kidolgozni egy új gazdasági világrendet. Az Egyesült Államok első embere elutasította azt a forgatókönyvet, hogy majd országa fog mindenkin segíteni, szerinte közösen kell a gazdaság kilábalását elérni.
Piaci pletykák szerint Kína arra készül, hogy a jüan erősödését engedélyezze, emiatt néhány elemző arra számít, hogy a világpiacokon jelen lévő forró pénz majd a kínai piacra folyik, ez pedig jelentős áremelkedést hozhat az eszközökben.
mfor.hu