Gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek csütörtök reggel, csak a tokiói tőzsde mutatója tudott emelkedni, mely három szünnap után a héten először nyitott ki. A Fed szerdai bejelentése elbizonytalanította a befektetőket, ugyanis kiderült, hogy a jövőben nem lesz korlátlan az amerikai jegybanktól érkező olcsó forrás, ez pedig pihenőt hozhat a tőzsdékre.
A három ünnepnap után csütörtökön 10 519 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,43 százalékkal magasabb volt a múlt pénteki értékénél. A mutató csak azért tudott emelkedni a negatív hangulatban is, mert most pótolta be az utóbbi napok emelkedését. A többi vezető index viszont nem szerepelt ilyen jól: a hongkongi Hang Seng 2,75 százalékkal esett vissza szerdához képest, míg a Shanghai Composite 0,55 százalékos mínuszban állt a nap végén. Veszített értékéből a dél-koreai Kospi is, mely 0,93 százalékos mínuszban állt, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 0,71 százalékkal esett.
Az amerikai jegybank szerdai kamatdöntő ülésén a vártnak megfelelően 0,25 százalékon hagyta az irányadó rátát. Azonban a tanácskozás után a döntéshozók úgy nyilatkoztak, hogy bár továbbra is fenntartják az olcsó forrást a gazdaság számára, ezentúl azonban az nem lesz korlátlan. Mindez azt jelenti, hogy egyelőre nem vonják ki a pénzt a gazdaságból, de lassítanak. A szakemberek szerint ez éppen azokra a piacokra lehet hatással, melyek az utóbbi hónapokban a megnövekedett likviditás haszonélvezői voltak, így például a részvénypiacokon is pihenő jöhet.
Szerdán meglepetésre bejelentették, hogy emelkedtek az olajkészletek, holott mindenki csökkenésre számított. Ez a hír lefelé nyomta a nyersanyag világpiaci árát, ismét 70 dollár alá esett a jegyzés.